Yeniden fetüs şüphesi   - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Kıbrıs

Yeniden fetüs şüphesi  

Havadis Haber Merkezi’ne gelen bir ihbar polisi alarma geçirdi. Çatalköy’de ormanlık bir alanda kavanoz içerisinde fetüs olduğuna inanılan kalıntılar bulundu. Polis ve savcılık devrede

KAVAONOZ- ELDİVEN: Çatalköy’de yürüyüş yapan bir vatandaş, kavanoz içerisinde “fetüs” olduğuna inandığı kalıntılar buldu. Havadis’e ulaşan vatandaşın ihbarının ardından, önce Girne Polis Müdürlüğü ardından da savcılık bilgilendirildi

BULGULAR FETÜS: Olay yerinde ele geçirilen üç adet kavanoz içerisinde, henüz gelişimini yeni tamamlamış bebekler olduğuna inanılan emarelere ulaşıldı. Olay yerinde çok sayıda ameliyatta kullanılan malzeme de bulundu

 Devrim DEMİR

Havadis Haber Merkezi’ne ulaşan bir ihbar, yeni fetüs şüphelerini gündeme taşıdı. Çatalököy’de ormanlık bir alanda içerisinde fetüs olduğuna inanılan üç adet kavanoz ve çok sayıda ameliyat malzemesi bulundu.

Havadis, ihbarın ardından Girne Polis Müdürlüğü’nü bilgilendirdi. Olay yerine gelerek emareleri toplayan polis ekipleri, yeni bir soruşturma başlattı. Başsavcılık ve Adli Tıp da olayla ilgili bilgilendirildi.


Olay yerinde ortaya çıkan manzara, yeniden “fetüs” olaylarını gündeme taşıdı. Titizlikle çalışmalarını sürdüren polislerin, olayla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

 

Havadis’ten öğrendiler

Olay yerinde yürüyüş yapan bir vatandaşın, kavanoz içerisinde fetüs olduğuna inandığı manzara ile karşılaşmasının ardından ortaya çıkan olay, hemen Havadis Haber Merkezi’ne bildirildi.

Bölgeyi iyi tanıyan vatandaş, “kavanoz içerisindeki fetüs ve ameliyat malzemelerinin bölgeye yeni atıldığını” savundu. Sık sık bölgede yürüyüş yapan aynı vatandaşın Havadis’i bilgilendirmesinin ardından, polis arandı.

Polisle birlikte olay yerinde, sadece Havadis Haber Merkezi yer aldı. Polis, hassasiyetle kavanozları ve ameliyat malzemelerini toplayarak, bölgeden ayrıldı.

 

Savcılık ve adli tıp da bilgilendirildi

Havadis, polisle birlikte, savcılık ve adli tıp uzmanlarını da bilgilendirerek, soruşturmanın sağ salim yapılmasını talep etti. Savcı Erdinç Akyener, olayın hassasiyetle takip edileceğini söyledi.

Halen devam eden fetüs davasını da yürüten polis ve savcılık ekipleri, yeni bulguları değerlendirmeyi de gündeme aldı.

 

Kim attı?

Kavanoz içerisinde, elleri- ayakları ve özellikle de gözleri seçilebilen fetüsle ilgili çok ciddi soru işaretleri var.

Ayrıntıların soruşturmanın ardından ortaya çıkması beklenirken, görgü tanığı, “kavanoz içerisinde bebek olduğu” konusunda oldukça iddialı.

Olay yerindeki eldiven, bone, şırınga gibi malzemeler de “fetüs” bulgularını artıran bir başka gerekçe olarak ortaya çıktı.

Kamuoyu, Girne Polis Müdürlüğü ve savcılığın çalışmalarını hassasiyetle tamamlayarak, doyurucu bir açıklama yapmasını bekliyor.

fetus-kurtaj-polis-4

Havadis Haber Merkezi’ne gelen bir ihbar polisi alarma geçirdi. Çatalköy’de ormanlık bir alanda kavanoz içerisinde fetüs olduğuna inanılan kalıntılar bulundu. Polis ve savcılık devrede

fetus-kurtaj-polis-3

Olay yeri inceleme ekipleri, bölgede şüpheli bulunan bir çok emare topladı

fetus-kurtaj-polis-2

Olay yerine polisle birlikte giden Havadis ekibi, kavanoz içerisinde bebek olduğuna inanılan manzara ile karşılaştı.

fetus-kurtaj-polis-1

Polis ekipleri, olay yerinde hassasiyetle tahkikatını yürüttü. Elde edilen bulguların yeni bir soruşturmayı tetiklemesi olası

 

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar