Köşe Yazarları

Yenicami zevkten 4 köşe

Çetinkaya’nın dört puan arkasından, “çıkmayan candan umut kesilmez” diyerek zirve yarışını sürdüren Yenicami ile şampiyonluklarla özdeşleşmiş “marka değerine” ilk devredeki performansı ile “gölge düşüren”, ancak ikinci devredeki fevkalade çıkışıyla haklı takdir toplayan Doğan Türk Birliği arasında oynanan dünkü karşılaşmada, Yenicami umduğundan fazlasını buldu ve “prestij” peşinde koşan Doğan’ı evinde vurdu.
Doğan Türk Birliği karşılaşmaya kazanmak arzusu ile tempolu başladı. İleride tek tuttuğu Sabri başta olmak üzere, “istekli-arzulu” Özenç’in yanı sıra orta bloktan Raif, kanatlardan Aydın ve Salih ile Yenicami ceza alanı civarında pozisyon aramaya başladı. Ancak, bu ataklar organize olmaktan ziyade, bu oyuncuların şahsi becerilerine dayalı oldu. Çünkü adam adama yapılan savunma nedeniyle (A.Sönmez/Massa), Serdar/Murat), (Zuma/ Ünal) (M. Kılıç/İ.Çıdamlı) eşlerinin peşinde koşan, ancak bunda da pek de başarılı oldukları iddia edilemeyen bu oyuncular, hücum organizasyonlarına “destek” olamadılar. Ve buna rağmen oyuna hakim olan ve başarılı bir performans sergileyen Doğan, yine de ilk 30 dakika içerisinde 3 net pozisyonu buldu. Ancak atamadı.
Bu süreç içerisinde Yenicami için futbol adına söylenecek doğru dürüst bir şey yoktu. Çünkü, “isim” olan oyuncular, “cisim” olarak ortaya bir şey koymadı. Üçüncü bölgede Massa ve Ünal ile kanatlardan destek veren İ.Çıdamlı ve Murat Gertik’e ikinci bloktan olumlu servis gelmeyince, Behiç de servis yapmayıp defans ağırlıklı oynamaya devam edince, Yenicami adeta orta alansız iki blok görüntüsü içerisine girdi. Ancak buna rağmen, gol yememe derdine düşmüşken, gol bulma lüksünü yaşadı. Hem de ilk devrede iki tane.
2-0’lık skor, ikinci devrede Yenicami’ye “olumlu”, Doğan Türk Birliği’ne de “olumsuz” etki yaptı. Ve Doğan’ın “oyundan kopması”, Yenicami oyuncularının “rahatlamalarına” ve oyunu istedikleri gibi “yönlendirmelerine” neden oldu. Ve peşinden de pozisyonlar ve goller geldi. 4-0. Son sözüm: Tebrikler Osman hoca. Ve ekibinle iyiydiniz Kerem Hoca.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı