Kıbrıs

Yeni Yüzyıl Anaokulu’nda şenlik var


Yeni Yüzyıl Anaokulu Okul Aile Birliği, okul bünyesindeki yıllardır atıl vaziyette olan dersliği eğitime yeniden kazandırmak amacı ile Pazar günü okul avlusunda etkinlik düzenliyor. Etkinlik kapsamında konserler, kitap okuma şenliği ve daha birçok aktivite olacak.

Duygu ALAN

Yeni Yüzyıl Anaokulu bünyesindeki atıl vaziyette olan dersliğin yeniden eğitime kazandırılması için Okul Aile Birliği kolları sıvadı.

Yeni Yüzyıl Anaokulu Okul Aile Birliği, dersliğin tadilatı için ihtiyaç duyulan kaynağı sağlamak maksadı ile 19 Kasım Pazar günü Yeni Yüzyıl Anaokulu’nun avlusunda etkinlik düzenliyor.

Etkinlik kapsamında Kıbrıslı sanatçılar Barlas Kanatlar, Sinan Güzen, Gizem Akbil, Sol Anahtarı, Serap Sayar, Ayşe Nur Aydın’ın konserleri, “Kitabını Al ve Beraber Okuyalım” konulu, kitap okuma etkinliği yer alacak.

Etkinlik kapsamında ayrıca, 15-20 civarında stant kurulacak bu stantlarda Kıbrıs mutfağına özgü gıdaların ve hediyelik eşya satışları yapılacak. Çocuklar için yüz boyama etkinliği yapılacak, oyun parkı kurulacak.

Dersliğin tadilatı için gerekli olan 40 bin TL’lik kaynağın yaklaşık 20 bin TL’si yıl boyunca toplanan paralardan oluşturulan bütçeden karşılanacak, kalan 20 bin TL’nin ise Pazar günü okul avlusunda gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında elde edilecek gelirden sağlanması hedefleniyor.

Yalkut: Öncelik Dersliğin tadilatı

Yeni Yüzyıl Anaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tandoğan Yalkut, “Geleceğe bir ışık yak” sloganı ile göreve geldiklerini belirterek Yeni Yüzyıl Anaokulu’nun ihtiyaçlarının karşılanması maksadı ile canla başla çalıştıklarını belirtti.

Yalkut, bu bağlamda bir dizi hedef belirlediklerini, bu hedeflerden birinin de Yeni Yüzyıl Anaokulu’nda yıllardır atıl vaziyetteki dersliği tadil ettirip İngilizce sınıfı olarak eğitim ve öğretime kazandırmak olduğunu ifade etti.

Dersliğin tamamlanabilmesi için 40 bin TL gibi bir kaynağa ihtiyaç olduğunu dile getiren Yalkut, bu paranın yarısının yıl içerisinde topladıkları para ile sağlanmasını planladıklarını kalan yarısının ise

kendi olanakları ile gerçekleştirmeyi hedefledikleri aktivitelerden elde edilecek gelir ile sağlamayı planladıklarını kaydetti.

Tandoğan Yalkut, bu maksatla, 19 Kasım Pazar günü, okul avlusunda bir etkinlik gerçekleştireceklerini söyledi.

etkinlik

Yalkut, etkinlik kapsamında Kıbrıslı sanatçılar Barlas Kanatlar, Sinan Güzen, Gizem Akbil, Sol Anahtarı, Serap Sayar, Ayşe Nur Aydın’ın konser vereceğini, okul avlusunda 15-20 kadar stant kurulacağını ve çocuklara okuma alışkanlığını aşılamak amacı ile “Kitabını Al ve Beraber Okuyalım” konulu, kitap okuma şenliği yapılacağını belirtti.

Etkinlik kapsamında 4 kitap evinin de ayrı ayrı stantlar kurarak kitap satışı yapacaklarını kaydeden Yalkut, ayrıca okul avlusunda yüz boyama etkinliğinin yapılacağını ve çocuklar için oyun parkı kurulacağını dile getirdi.

Yalkut, etkinlikten elde edilecek gelirin öncelikle dersliğin tadilatı için harcanacağını derslik için ihtiyaç fazlası paranın ise yine okulun diğer ihtiyaçları için kullanılacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve LTB başkanı da katılacak

Tandoğan Yalkut, etkinliğe katılımı için Cumhurbaşkanlığı’na Eğitim Bakanlığı’na siyasi partilere ve Lefkoşa Türk Belediyesi’ne (LTB) davetiye gönderdiklerini, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın etkinliğe katılacağına yönelik olumlu dönüş yaptıklarını ifade etti.

Tandoğan Yalkut, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan etkinliği geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek “Gerçekleştirilecek etkinliklerle hem Yeni Yüzyıl Anaokulu’nun ihtiyaçlarını karşılayabilir hem de ihtiyacı olan başka okullara destek sağlayabiliriz” dedi.
Başa dön tuşu