Yeni MagSafe kablosuz şarj cihazı ortaya çıktı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Bilim ve Teknoloji

Yeni MagSafe kablosuz şarj cihazı ortaya çıktı!

MagSafe kablosuz şarj cihazı

Apple’ın iPhone 13 serisini tanıtacağı etkinliğe çok az bir süre kaldı. İddialara göre AirPods 3, Apple Watch Series 7 ve güncellenmiş MacBook serisi de aynı etkinlikte karşımıza çıkacak. Ayrıca yeni iPhone’larla beraber tanıtılması beklenen bir aksesuar da: MagSafe kablosuz şarj cihazı.

Etkinlik öncesinde, Apple’ın yeni MagSafe için Federal Ticaret Komisyonuna (FCC) yaptığı başvuru ortaya çıktı. Dosyada kablosuz şarj cihazının test edildiği telefonlar hakkınde bilgi verildi.


Yeni MagSafe büyük değişiklikler barındırmıyor

Apple’ın iPhone 12 ile tanıttığı ve halihazırda satışta olan MagSafe şarj aygıtının model numarası A2140 olarak tanımlanıyor. Pazartesi günü FCC’nin veri tabanına eklenen yeni MagSafe’in ise A2548 sürüm numarasına sahip olduğu gözüküyor. 13 Ağustos’ta FCC’nin onayına sunulan 8 adet MagSafe cihazı, hem iPhone 12 hem de iPhone 13 ile test edildi.

Federal Ticaret Komisyonunun dosyalarında A2341, A2172, A2176 ve A2342 numaralarına sahip iPhone 12 modellerinden “eski telefon” diye bahsediliyor. Ancak model numaraları belli olmayan ve “yeni” olarak anılan dört telefona daha yer veriliyor. Eğer ilerleyen günlerde tanıtılacak iPhone’lar “iPhone 12S” olarak isimlendirilmeyecekse, büyük ihtimalle FCC burada iPhone 13 serisinden bahsediyo

FCC’nin web sitesinden alınan çizimler

Yeni MagSafe kablosuz şarj aygıtı öncekine kıyasla büyük değişiklikler barındırmayacak. En azından FCC’nin dosyalarında önemli diyebileceğimiz bir özellikten bahsedilmiyor. Fakat iPhone 13’le ilgili sızıntılardan yola çıkarak MagSafe’te ne gibi değişiklikler yapılacağını tahmin edebiliriz. Temmuz ayında, iPhone 13 serisinin daha büyük kablosuz şarj bobinlerine sahip olacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

Doğru olduğunu varsayarsak, Apple’ın MagSafe’in tasarımını revize ederek özellikle yüzey alanını büyütmesi gerekiyor. Bu bağlamda 14 Eylül’deki etkinlikte daha büyük bir MagSafe kablosuz şarj cihazının tanıtılma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar