SürmanşetYaşam

Yeni bir dünyanın kapısı açılıyor: Barti


Artterapi Merkezi eğlenceli, macera dolu, eğitici ve  güvenli bir oyun geliştirdiğini açıkladı. Artterapi Merkezi’nin kurucusu ve eğitmeni Bahar Çıralı, yurt dışında uzmanlığını tamamladıktan sonra Kıbrıs’a geri dönüp 2011 yılında Artterapi Merkezini  açtı.Merkezde özellikle 4-13 yaş grubu  çocuklar ile resim, seramik, atık malzemeler gibi çeşitli sanatsal faaliyetler gerçekleştirilmekte ve kişisel gelişimi destekleyen dışa vurumcu sanat çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencileri ile 9 sergi açan Çıralı merkezin amacını şu cümle ile özetledi: “sanatı seviyoruz, insanları seviyoruz, sözlerin yetmediği yerde sanatla konuşuyoruz!”

barti

SANAT VE OYUN ÇOCUĞUN ANADİLİDİR!  

Barti ile farklı bir oyun başlıyor. Bu amaçla yola çıkan Bahar Çıralı uzman bir kadro ile, güvenli, reklam içermeyen, çocuğun yaratıcılığını  arttıracak, eğitimine katkı sağlayacak renkli, farklı ve macera dolu bir oyun geliştirdiğinin müjdesini Verdi:

Barti karakteri ile tanışan çocuklar Onunla birlikte birçok yaratıcı süreci paylaşacaklar.  Siteyi tanıtma amaçlı ücretsiz sunulan ilk oyunla ilgili örnek veren Çıralı şunları söyledi: Barti oyuna katılan çocuklara renk seçenekleri sunuyor ve çocuklar bulundukları mekanda tercih ettikleri renge sahip nesneleri toplayıp fotoğraf çekiyor ve resimlerini çiziyor. Her bölümde gerçek dünyada yapılan bir etkinlik sonucunda çocuklar gerçeküstü  bir dünya olan fARTopia Dünyasında yaşayan fantastik karakterler kazanıyor ve geliştiriyorlar”.

Oyunu bize tanıtan  Barti karakterini takip ederek farklı  seviyede birçok farklı aktivite yapacak olan çocuklar fARTopia Dünyasını da yine beraber yaratcaklar.

Bu dünyada klasik canlıların karışımıyla ortaya çıkan Yeni Türler var!

Teknolojiyi kullanarak  çocukların eğitimine, gelişimine katkı sağlayacak, sanatsal yönü ile de fark yaratan oyunun sadece çocukları değil  aileleri de memnun edeceğinin altını cizen Çıralı oyun hakkında şu bilgileri de aktardı:

  • Bu oyunla birlikte çocuklar hem teknolojiyi yakalayarak eğitime eğlenceye devam edecekler hem de gerçek dünyadan da kopmayacaklar.
  • Çocukların veya ebeveynlerin gittiği her yerden ve istediği her saatte oyuna katılma imkanları olacak.

Güven içerisinde eğitici, macera dolu bir oyun hazırladığını belirten Çıralı, oyuna @playwithbarti Facebook ve İnstagram hesaplarından herkesin ulaşabileceğini söyledi.

Tüm çocuklara Barti ile tanışmalarını tavsiye ederim diyen Çıralı oyunla ilgili avantajları www.playbarti.com adresten öğrenilebileceğini de belirtti.

 

 

Başa dön tuşu