BasketbolSpor

YDÜ’nün yıldızları LAÜ ile el sıkıştı

Voleybol Kadınlar Ligi’nin yeni takımı Lefke Avrupa Üniversitesi iki Ukraynalı oyuncunun ardından Yakın Doğu Üniversitesi’nin yıldızlarına da kadrosuna kattı.

Yeni sezonda güçlü kadro oluşturmak isteyen LAÜ, serbest transfer hakkı olan YDÜ’lü Meliz, Lema ve Meryem ile anlaşmaya vardı

Tonguç KOTAK 

Lefke Avrupa Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, kadroya dahil ettiği iki Ukraynalı oyuncunun ardından Yakın Doğu Üniversitesi’nin yıldızları ile de anlaşmaya vardı.

Voleybol Kadınlar Ligi’nde iddialı bir kadro kurmak için önceki gün anlaştığı iki Ukraynalı oyuncuyu KKTC’ye getiren LAÜ şimdi de yerli transferde tecrübeli oyuncuların peşine düştü.

Melis, Meryem ve Lema, LAÜ’de

2017-2018 sezonunda Voleybol Kadınlar Ligi’nde yer almaya hazırlanan Lefke Avrupa Üniversitesi, Ukraynalı pasör Angelina Mircheva ve smaçör Tetiana Litvinovska transferlerinden sonra yerli transfere yöneldi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde yıllardır forma giyen Melis Örtunç, Lema Şeyh ve Meryem Günay’ın serbest transfer hakkı olmasından dolayı bu oyuncularla temas kuran LAÜ yönetimi oyunculardan olumlu yanıt aldı.

Üç oyuncu ile de el sıkışan Lefke Avrupa Üniversitesi yönetimi yerli oyuncu arayışlarına devam ediyor.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı