Kıbrıs

YDP tüm ilçelerde bayramlaşma töreni düzenledi


Yeniden Doğuş Partisi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, YDP bayram dolayısı ile tüm ilçelerde bayramlaşma töreni düzenledi. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen törenlerle Lefke’den başlandı.

YDP Lefke İlçe Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma töreninde ilk konuşmayı İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu yaptı, Çolakoğlu ülkenin batısından başlayan bayramlaşmanın hayırlara vesile olacağını söyledi.

Büyükyılmaz: siyasette motivasyon kaybedildi

Bayramlaşma töreninde konuşan YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, pandemi dolayısı siyasette motivasyonun büyük ölçüde kaybedildiğini, YDP nin kendi içinde motivasyonunu süratle tekrar kazanıp Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanmasının bir mecburiyet olduğunu söyledi. Büyükyılmaz; ” Ülke yanıyor. Hem yangınlar dolayısı ile hem de ekonomik olarak yanıyor. Bu ülkenin siyasetteki itfaiye teşkilatı YDP dir. YDP olmadan ülkede ki ekonomik yangının bitmesi mümkün değildir” dedi.

Arıklı: Yangınların bir an evvel bitmesini diliyorum

Genel Başkan Erhan Arıklı ise yaptığı konuşmada katılanların bayramını kutlayarak ülkede her alanda yaşanan yangınların bir an evvel bitmesini diledi.

Arıklı şunları söyledi; “Pandemi dolayısı ile alınan veya alınmayan tedbirler halkımızın canını acıttı. Beceriksiz Hükümet ekonomide gereken tedbirleri alamıyor. Borçlanma sureti ile maaşları ödemenin dışında aklına başka tedbir gelmiyor. Oysa bu krizi fırsata çevirip yapılması gereken reformları yapabilir,  kronik sorunları çözebilirdik. Beceriksiz Hükümet yüzünden bu fırsatı kaçırdık” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Arıklı, konunun Anayasa mahkemesinde olduğunu herkesin mahkemenin kararını saygı ile beklemesi gerektiğini söyledi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı