Kıbrıs

YDP heyeti Lapta’daydı…

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı partisinin ortaya koyduğu projelerin diğer partiler tarafından ilgiyle takip edildiğini ve seçim projesi olarak seçmenlerine anlatıldığını söyledi.

YDP Lapta’yı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

YDP’den verilen bilgiye göre, Arıklı Lapta’da yaptığı konuşmada, “Önemli olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına katkı sağlayacak ve müreffeh bir yaşam sunulması için herkesin elini taşın altına koymasına vesile olmaktır.” dedi.

Arıklı, diğer partilerin YDP’yi takip etmesinin, YDP’nin fark yaratmaya başladığının bir göstergesi olduğunu, partinin ne söylediyse onu yapma konusunda iddialı olduğunu belirtti.

“İktidara geldiğimiz zaman yapacağımız ilk işlerden bir tanesi de çift uyruklu 14 bin 500 ev kadınını Türkiye Sosyal Sigortalar’dan emekli etmek olacaktır.” diyen Arıklı, Ziraat Bankası’ndan borçlanılarak ev kadınlarının ceplerinden para çıkmayacağını söyledi.

Arıklı, bunun hem kadınların emekli olup yaşam standartlarına rahatlık getirileceğini, hem de piyasaya yaklaşık 25 milyon TL sıcak para akmasını sağlayacağını kaydederek vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Arıklı Başbakanın banka hesaplarıyla ilgili iddiaları vatandaşa açıklamak zorunda olduğunu da savundu.

Arıklı ve YDP heyeti daha sonra Esentepe, Tatlısu, Kaplıca köylerini ziyaret etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı