KıbrısSürmanşet

YDP: Adayımız Erhan Arıklı


YDP Genel Başkan Yardımcısı Azer Özkan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çatı aday arayışının bitmesi gerektiğini adaylarının Erhan Arıklı olduğunu açıkladı.

Anayasa Mahkememizin tartışmalı kararından sonra Cumhurbaşkanlığı seçimleri yeni bir anlam kazanmıştır. Mahkememiz zorlama ile de olsa bir karar vermiş ve 2004’te ki içtihadını değiştirerek YDP’nin davasını ret etmiştir.

YDP uzun süre önce gündeme getirdiği “Çatı Aday” formülü, bizim dışımızda ki diğer partiler tarafından kabul görmeyince Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanlığına aday göstermiştik. Adayımız toplum nezdinde de kabul görmüştü.

Pandemi dolayısı ile ertelenen seçimler dolayısı ile şu anda bazı kesimler tarafından “Çatı Aday” formülü yeniden gündeme getirilmeye çalışılmaktadır. Bu tartışmaların devam etmesi milli davaya inanan kesimlerde bir zafiyet olduğu izlenimi yaratmaktadır. YDP olarak biz bu tartışmaların içinde yokuz. YDP kendi adayı ile bu seçimlere girmeye kararlıdır. Tüm teşkilatlarımız seçim kampanyasına hız vermelidir.

Saygılarımızla

Azer Özkan

Genel Başkan yardımcısıBaşa dön tuşu