Kıbrıs

“Yavrularım anasız kaldı”


Lefkoşa’da 20111 yılının Nisan ayında karısı Şükran Tekin’i zehirleyerek öldürmek suçlanan Çetin Sadrazam’ın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı süreci devam ediyor. Davanın dünkü oturumunda, Şükran Sadrazam’ın annesi ve Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’ndan bir uzman mahkemede tanıklık yaptı.

Devrim DEMİR

Şükran Sadrazam’ın annesi Meryem Tekin, kızı Şükran Sadrazam’ın yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Kızının Çetin Sadrazam’la sürekli tartıştıklarını evliliğe çocukları için boyun eğdiğini ifade eden Meryem Tekin, Çetin Sadrazam’ın sürekli telefonla arayıp hakaret edip ölüm tehditleri yağdırdığını anlattı. Kızının 4 yıl önce eşi tarafından zehirlenmeden yaşadığı şiddete birçok kez şahit olduğunu kaydeden Meryem Tekin, “Kızımda eşiyle birlikte uzun bir süre Güney’de yaşadı ama ayrılmak istediği için Kuzey’e geri döndü. Elimizden geldiği kadar ona yardımcı olduk ve Lefkoşa’da ev kiraladık. Sanıktan da onu rahatsız etmesin diye adresi sakladık. Yavrumun hiç bir sıkıntısı yoktu, boşanacağı günü bekliyordu.”

“Hakkımı helal etmiyorum”
Kızının eşi tarafından sürekli şiddet gördüğünü ve ölümle tehdit edildiğini anlatan Meryem Tekin, “Torunum beni aradı ve babasının kendisini arayarak annesinin intihar ettiğini bildirdiğini söyledi. Elimiz ayağımız dolandı ve kızımın ölüm haberini aldım. Kızımı öldürdükten sonra da bizi telefonla arayarak tehdit ve taciz etti. Ben hakkımı helal etmiyorum, yavrularımı anasız bıraktı Allahın huzurunda da sanıktan şikayetçi olacağım” şeklinde konuştu.

Duruşma pazartesi devam edecek
Mahkeme Başkanı Ömer Güran, yapılan beyanların ardından duruşmayı yeni tanıkları dinletmek üzere 16 Mart Pazartesi gününe erteleyerek oturumu kapattı.Başa dön tuşu