Kıbrıs

Yarın bayramın son günü“Şeker Bayramı” olarak da bilinen 3 günlük Ramazan Bayramı’nın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ile birleşmesiyle kamuda tatil 4 güne çıktı. Kamu işyerleri 21 Temmuz’da açılacak.
BELEDİYELER VE POLİS ÖNLEMLER ALDIHalkın bayramı huzur ve güven içinde geçirebilmesi için belediyeler ve Polis Genel Müdürlüğü önlemler aldı. Polis Genel Müdürlüğü, şikayetleri ve yardım taleplerini değerlendirmek için “155 POLİS İMDAT, 199 İTFAİYE,  156 ALO NARKOTİK”  ve diğer telefon hatları ile kesintisiz 24 saat hizmet veriyor.

MAHKUMLARIN CEZALARI  VE ALFABETİK SIRAYA GÖRE AÇIK GÖRÜŞLERİ SÜRÜYOR

Merkezi Cezaevi’nde tutuklu ve mahkumların Ramazan Bayramı boyunca açıklanan program dahilinde, cezalarına ve isimlerinin baş harfinin dikkate alındığı alfabetik sıraya göre açık görüşleri ise sürüyor.

Bugün isminin baş harfi N’den Z’ye kadar olan ağır cezalılar 09.00’dan itibaren, isminin ilk harfi K’ye kadar olan hafif cezalılar da 13.00’den itibaren 3 saatlik görüşme yapabilecek.

Bayramın üçüncü ve son günü olan yarın ise isminin baş harfi M’den Z’ye olan hafif cezalılar 09.00’dan 12.00’ye açık görüş yaparken, hükümsüzler 13.00-16.00 saatleri arasında görüşme yapabilecek.

Cezaevleri Tüzüğü’nün 119 (5)’inci maddesi uyarınca tutuklu ve hükümlüler tarafından daha önce Cezaevi Müdürlüğü’ne bildirilmiş olan isimler olmak üzere, toplam 5 kişiyi aşmayacak şekilde ziyaret yapılabiliyor. Bir ziyaretçinin toplam görüşme süresi 3 saati aşmayacak. Ziyaretçilerin kendilerini tanıtıcı belge taşımaları ve götürülecek olan yiyeceklerin ziyaret esnasında tüketilebilecek şekilde olması gerekiyor.

HALA SULTAN’A ZİYARET

Ramazan Bayramı’nda, İslam dünyası için önemli ibadet yerlerinden biri olan Güney Kıbrıs’taki Hala Sultan Tekkesi’ne de ziyaret edilecek.

21 Temmuz Salı günü gerçekleştirilecek ziyaret, bin kişiyle sınırlı olacak.

Başa dön tuşu