Yarın Anneler Günü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Ocak 30, 2023
Kıbrıs

Yarın Anneler Günü

Yarın Anneler Günü

Anneler Günü nedeniyle, Karadeniz Kültür Derneği, Kadınlar Birliği ile HAK mesaj yayınlayarak tüm annelerin gününü kutladı.

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Turan Büyükyılmaz mesajda, beslemeyi, büyütmeyi, sabır göstermeyi, sadakati, cesareti, hoşgörüyü ve sevgiyi tek bir çatı altında buluşturmayı karşılıksız başarabilen, var olma sebebibinin anneler olduğunu belirtti.


Annelerin sadece kendilerine evlat yetiştirmediğini, aynı zamanda toplumun yapı taşı olan insanın ilk öğretmeni olduğunu da ifade eden Büyükyılmaz, bu nedenle; annelerin toplumu oluşturan ve şekillendiren bireyleri yetiştiren kişiler olarak daha da önem kazandığını söyledi.

KADINLAR BİRLİĞİ

Kadınlar Birliği Genel Başkanı Süheyla Küçük ise, Mayıs'ın ikinci Pazarı Anneler Günü olarak kutlanan evrensel bir gün olduğunu belirterek, “Dünyada milyonlarca insan bu günde annelerini anmak veya onurlandırıp sevgi ve saygılarını sunmak için annelerini ziyaret edip onlarla birlikte güzel bir gün geçirirken gücünün yettiğince onlara armağan vermek o günün yerleşmiş güzel bir geleneğidir” dedi.

Her annenin 9 ay karnında taşıdığı, sütü ile beslediği, her türlü bakımını yaptığı, kendi gözünden bile sakındığı, başucunda uykusuz geceler geçirdiği yavrusunu hiç karşılık beklemeden sevdiğini belirten Küçük, tanrının kadına bahşettiği en önemli meziyetlerden birinin annelik olduğunu söyledi.

Küçük, İnsan neslinin devamının anaların varlığıyla mümkün olduğunu belirterek, “Annelerimiz ailenin direği ve toplumun da geleceğidir. Aileyi birarada tutan annedir ve sağlam aile yapısı, sağlam toplumu oluşturur. Anneler dilimizin öğreticisi, hayatı bizlere tanıtan ilk ve ebedi öğretmenlerimizdirler. Çaresiz anlarımızda bizleri umuda ulaştırabilecek en güvenli köprü yine onların omuzlarıdır” dedi.

HAK

Halkın Adalet Konseyi (HAK) Genel Sekreteri Mustafa Ulaş ise mesajda, “Hamurdan ekmek yapan, çocuktan ergin yapan, insandan insan yapan bütün anneler, keşke size yaraşır birer evlat olabilsek ve keşke size yakışan bir dünya yaratabilseydik” dedi.

Bunları pek beceremedik, bizi ne olur bağışlayın. Ama söz veriyoruz yine de çalışacağız” diyen Ulaş, dünyadaki bütün annelerin “Anneler Günü”nü kutladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar