İlkokullararası (Küçükler) Basketbol Şampiyonası’nda 8’li finaller bugün oynanacak karşılaşmalarla tamamlanacak
5 OKUL YARI FİNALLERİ GARANTİLEDİ:
8’li finallerde dün oynanan maçların ardından Kızlar A Grubu’nda Gönyeli İlkokulu, Kızlar B Grubu’nda 9 Eylül İlkokulu, Erkekler A Grubu’nda Yakın Doğu İlkokulu ve Erkekler B Grubu’nda Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu ile Dikmen İlkokulu yarı finale yükselmeyi garantiledi. Kızlarda ve erkeklerde yarı finallere gidecek son 3 okul bugün oynanacak son maçlardan sonra belli olacak
Okan KARADEMİR
İlkokullararası (Küçükler) Basketbol Şampiyonası’nda 8’li finallerin sonuna gelindi.
8’li finallere dün oynanan maçlarla devam edilirken gruplar bugün yapılacak maçlarla sona erecek ve yarı finalistler belirlenecek.
Dün oynanan maçların ardından Kızlar A Grubu’nda Gönyeli İlkokulu, Kızlar B Grubu’nda 9 Eylül İlkokulu, Erkekler A Grubu’nda Yakın Doğu İlkokulu ve Erkekler B Grubu’nda Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu ile Dikmen İlkokulu yarı finale yükselmeyi garantiledi.
Kızlarda ve erkeklerde yarı finallere gidecek son 3 okul ise bugün oynanacak son maçlardan sonra belli olacak.
Yarı final ve finaller
Küçükler basketbol 8’li finallerinde bugün tamamlanacak olan grup maçlarının ardından gruplarında ilk iki sırada yer alacak okullar yarı finale yükselecek.
Yarı finalde kızlarda ve erkeklerde A Grubu liderleri ile B Grubu ikincileri, B Grubu liderleri ile de A Grubu ikincileri eşleşecek.
Yarı final karşılaşmaları 2 Mart Perşembe günü, yarı finallerde galip geleceklerin şampiyonluk için karşılaşacağı final karşılaşmaları ise 3 Mart Cuma günü Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak.
4.maçlarda alınan sonuçlar:
Kızlar A Grubu
Gönyeli İlkokulu-Necati Taşkın İlkokulu: 23-21
Şht. Hasan Cafer İlkokulu-Eşref Bitlis İlkokulu: 39-1
Erkekler A Grubu
Levent İlkokulu-Yakın Doğu İlkokulu: 20-42
Erkekler B Grubu
Dikmen İlkokulu-Necati Taşkın İlkokulu: 26-11
TED Kolej-Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu: 8-42
- maçların programı:
Bugün
Kızlar A Grubu
10.00 Eşref Bitlis İlkokulu-Gönyeli İlkokulu (Necati Taşkın SS)
11.00 Şht. Hasan Cafer İlkokulu-Necati Taşkın İlkokulu (Ertuğrul Apakan SS)
Kızlar B Grubu
10.00 Şht. İlker Karter İlkokulu-Alsancak İlkokulu (İskele SS)
10.00 Necat British İlkokulu-9 Eylül İlkokulu (Ertuğrul Apakan SS)
Erkekler A Grubu
11.00 The Future American İlkokulu-Levent İlkokulu (Necati Taşkın SS)
Kızlar A Grubu:
Okul O G M AS YS AV P
1.Gönyeli İlkokulu 2 2 0 48 34 14 4
2.Şht. H.Cafer İlkokulu 2 1 1 52 26 26 3
3.Necati Taşkın İlkokulu 2 1 1 41 34 7 3
4.Eşref Bitlis İlkokulu 2 0 2 12 59 -42 2
Kızlar B Grubu:
Okul O G M AS YS AV P
1.9 Eylül İlkokulu 2 2 0 24 4 20 4
2.Alsancak İlkokulu 2 1 1 25 18 7 3
3.Şht.İlker Karter İlkokulu 2 1 1 19 33 -14 3
4.Necat British İlkokulu 2 0 2 27 40 -13 2
Erkekler A Grubu:
Okul O G M AS YS AV P
1.Yakın Doğu İlkokulu 3 3 0 101 38 63 6
2.Şht. İlker Karter İlkokulu 3 1 2 33 73 -40 4
3.Levent İlkokulu 2 1 1 48 50 -2 3
4.The Future A.İlkokulu 2 0 2 35 56 -21 2
Erkekler B Grubu:
Okul O G M AS YS AV P
1.Doğu A.Doğa İlkokulu 3 3 0 150 44 106 6
2.Dikmen İlkokulu 3 1 2 68 86 -18 4
3.TED Kolej 3 1 2 46 78 -32 4
4.Necati taşkın ilkokulu 3 1 2 41 97 -56 4