Kıbrıs

Yargılama NİHAYET başladı!UÇANOK’U DÖVENLER YARGIDA: Ali Osman Uçanok’u geçen yılın temmuz ayında öldüresiye döven Özcan Hangün, Akif Uygur, Ömer Satıağalar ve Cüneyt Arık dün ilk kez mahkeme karşısında hesap vermeye başladı. Ağır cezadaki dava daha önce 7 kez ertelenmişti
UYGUR SUÇU ÜSTÜNE ALDI: Sanıkların itham edildiği davada Hangün, Satıağalar ve Arık suçlamaları reddetti. Akif Uygur ise ithamı kabul etti. Ağır Ceza suçlamaları reddeden 3 sanıkla ilgili duruşma başlattı. Duruşma bugün devam edecekNadire BAHADİ
Gazimağusa’da 5 Temmuz 2014 tarihinde Ali Osman Uçanok’u ciddi şekilde darp ederek burun, elmacık ve çene kemiğini kırarak vahim bedensel zarara uğratarak mahkemelik olan Özcan Hangün, Akif Uygur, Ömer Satıağalar ve Cüneyt Arık dün Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde itham edilmelerinin ardından yargılanmaya başlandı. 7 kez tehir edildikten sonra yargı sürecine başlanan dava tanıkları dinlemek üzere bu güne tehir edildi.

3 sanık suçu kabul etmedi
Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Mahkeme Başkanı Peri Hakkı, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler ve Yargıç Mesut Mesutoğlu karşısına çıkarılan Özcan Hangün, Akif Uygur, Ömer Satıağalar ve Cüneyt Arık 5 Temmuz 2014 tarihinde Gazimağusa’da Ali Osman Uçanok’un yüzüne ellerini yumruk yapıp vurmak sureti ile ciddi şekilde darp edip, Ali Osman Uçanok’u burun, çene ve elmacık kemiğini kırıp vahim bedensel zarara uğratma suçundan itham edildi. Sanık Hangün, Satıağalar ve Arık ithamı kabul etmezken sanık Akif Uygu kendisine itham edildiği suçlamaları kabul etti. Mahkeme heyeti 3 sanığın suçlamaları kabul etmemesi üzerine davanın duruşmasına başladı.

2 tanık dinlendi
İddia Makamı adına davada hazır bulunan Savcı Ahmet Özlemler duruşmanın ilk gününde 2 tanığını ifadeye çağırdı. İlk tanık Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görevli kamera kaydı incelemekten görevli polis memuru Ersin Öğretici oldu. İddia makamı kanıt olarak mahkemeye sunulan darp görüntülerinin bulunduğu CD’yi mahkemede görüntüledi. Diğer tanık ise Polis Genel Müdürlüğü’nde görüntü inceleme uzmanı olarak görev yapan polis memuru Tanyel Yücel oldu. Öğretici ve Yücel sanık avukatları Ahmet Demirel ve Yunsal İlhan’ın sorularını yanıtladı. Mahkeme, Ali Osman Uçanok’un darp edildiği görüntülerin bulunduğu CD’yi ve CD’den hazırlanan 29 adet fotoğrafı kanıt olarak kaydetti.

Bugüne tehir edildi
Davanın Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 kez tehir edilmesinin ardından bölgede Ali Osman Uçanok ve İsmet Felek gruplarından 20 kişinin kavgaya karışması kamuoyunda infiale yol açarken Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Peri Hakkı duruşmaya gidilen davanın bir an önce sonlanması açısından davayı görüşülebilecek en kısa süreye tehir etmeyi tercih etti. Hakkı davanın bugüne tehir edilmesine karar verdi. Sanıklar bugün yeniden Ağır Ceza yargıçları karşısında olacak.

Başa dön tuşu