Yapay Zeka, Dünya Kupası'nı kazanacak ülkeyi açıkladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ekim 3, 2023
FutbolSpor

Yapay Zeka, Dünya Kupası’nı kazanacak ülkeyi açıkladı

Rusya’nın ev sahipliğini yapacağı 2018 Dünya Kupası’nı kazanacak olan ülke yapay zeka tarafından açıkladı. İşte olasılıkları en ince detayına kadar hesaplayan makinenin Dünya Kupası tahminleri…

Goldman Sachs, yapay zeka kullanarak Dünya Kupası’nda hangi ülkenin kupaya uzanacağını belirledi. Yarın ev sahibi Rusya’nın Suudi Arabistan ile yapacağı maç ile start alacak turnuva için yapay zeka oldukça detaylı bir rapor hazırladı. 

FİNALİN ADI ALMANYA – BREZİLYA


Söz konusu rapora göre, rakiplerini eleyerek finale çıkmaya hak kazanacak iki ülke Brezilya ve Almanya olacak.

Almanya çeyrek finalde İngiltere’yi, yarı finalde ise komşu Portekiz’i turnuvanın dışında bırakacak.Brezilya ise çeyrek finalde Belçika’yı, yarı finalde ise Fransa’yı turnuvanın dışında bırakarak finale yükselecek.

ŞAMPİYON BREZİLYA OLACAK

Aynı rapora göre, finalden istediği skor ile ayrılıp kupaya uzanacak ekip ise Brezilya olacak.Yapay zekaya göre, Almanya ve Brezilya arasında oynanacak olan final mücadelesi 2-1’lik skor ile bitecek.

 

Benzer bir rapor geçtiğimiz haftalarda FIFA 19 tarafından hazırlanmıştı. 

Yapımcı EA Sports, Dünya Kupası’na kadar beklemeyip, oyuncular için bu gerçekçi mod üzerinden bir simülasyon gerçekleştirdi ve 2018 Dünya Kupası’nın kazananını açıklamıştı.  Simülasyon sonuçlarına göre, Dünya Kupası’nda finale kalacak iki ülke Fransa ile Almanya olmuştu.İki Avrupa temsilcisinin mücadelesinden kazanan taraf ise 5-4’lük skor ile Almanya olmuştu.

2014’TE BİLMİŞTİ

Oyunun yapımcısı EA Sports 2014 Dünya Kupası’nın sonunda Almanya’nın kazanacağını da yine FIFA oyunu üzerinden işaret etmiş ve haklı çıkmıştı.

 

 
 
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar