Yanlış zaman, yanlış takım - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Köşe Yazarları

Yanlış zaman, yanlış takım

Karşılaşma öncesinde açıkçası Cihangir’in Çetinkaya’dan farklı mağlup olmasını bekliyordum. Sezonun ikinci devresi ile farklı bir Cihangir izlendi ve Çetinkaya maçı öncesi de bu farklılıktan dolayı Cihangir’e hiç şans vermiyordum. Hatta maçı farklı kaybedeceklerini düşünmüştüm. İlk devrenin orta sahanın göbeğinde en dikkat çekici performansları sergileyen Can ve Sezer’in sırf Kaute diye biri transfer edildi diye sağ açık ve sol açığa alınmaları beni bu düşünceye itmişti.
Fakat maça iyi başlayan ve geçmiş 3 maçtaki oyun dizilişinden farklı olarak sezonun ilk devresini andıran şekilde Çetinkaya karşısına çıkan Cihangir’in özellikle ilk devrede rakibine iyi direndiğini gördük.
Çetinkaya karşısına iyi adam markajı yaparak çıkan ve bu anlayışla mücadele eden Cihangir’de alan savunması ve bazen de kademe hataları Çetinkaya’yı gol pozisyonuna soktu. Fakat ilk 45 dakikada gol olmadı. Cihangir şüphesiz bir hafta önce kırmızı kart gören Ferda’yı savunmada çok aradı. Ve dünkü oyun anlayışı ile konsantrasyon içerisinde Ferda da olsa daha iyi Cihangir görülebilirdi.
İkinci devreye ayni oyun anlayışı ile çıkan iki takımdan lider Çetinkaya golü bulunca Cihangir’in konsantrasyonu bozuldu. 10 dakika içerisinde iki farklı geriye düşen Cihangir’de bir yerde ümitler de tükenince boş alanlar bırakıldı ve liderin klas oyuncuları futbol oynamaya başladı. Böylece Çetinkaya’nın ardı ardına gelen pozisyonlarını izledik. Esin ve Sherman ile kaçan gol pozisyonları Cihangir’in en büyük şansı idi. 2-0’dan sonra Abbas’ın yerine oyuna giren Ertan’ın hücumda Çetinkaya’nın bir adam çoğalmasını sağlarken, Serkan’ın da Abbas’ın yerine savunmaya çekilmesi Cihangir’in zor olan gol pozisyonuna girme şansını neredeyse ortadan kaldırdı. Son saniyelerde Sherman’ın yerdeyken yaptığı asistle üçüncü golü atan Esin skoru tayin etti.
Maçın bitimine doğru çift sarı karttan kırmızı kart gören Erdinç’in bilinçli bu kartı gördüğünü düşünüyorum. Cihangir’in Çetinkaya maçına sağlanan konsantrasyonu diğer maçlarda yakalaması gerekiyor. Evindeki 2-0’lık Doğan ve 4-3’lük MTG mağlubiyetlerini çok arayacaklar. Umarım kimin sağ kanat, kimin sol kanat oynayabileceği bundan sonra daha iyi fark edilir ve mucize peşine girmezler. Cihangir yanlış zamanda yanlış takıma karşı konsantrasyonunu sağladı…

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar