Yangın’dan şok açıklamalar

0
Kıbrıs Town Houses

Albüm çalışmalarına tüm hızıyla devam eden ülkemizin sevilen gruplarından SOS, 2014 yılının başlarında Kıbrıs Türkülerinin kendi tarzlarıyla yorumladıkları bir albümle hayranları ile buluşacaklar
Uzun yıllardan beri hemen tüm parti marşlarının yanında belediyeler, derneklerin de marşlarını seslendiren ve dinleyenlerin büyük beğenisini kazanan Grup SOS programlarına tüm hızıyla devam ediyor.
Önümüzdeki yılın başlarında Kıbrıs şarkılarının SOS tarzında yorumu ile hayranları ile buluşacak olan albümlerinin çalışmaları devam eden grubun solisti Muhittin Yangın, gazetemize yaptığı açıklama da SOS Grubu’nun tüm hızıyla program ve çalışmalarına devam ettiğini ve siyasi partilerle bazı sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Muhittin Yangın: SOS hiçbir partinin malı değildir
“Kapıların açılması ile birlikte yaşanan referandumun ve barış süresince meydanların grubu olma misyonu üstlendik. SOS olarak hiçbir partinin malı olmadık biz profesyonel bir grubuz. Ancak o yıllarda bazı siyasi oluşumlar bizi kendi malları gibi gördü. Ve daha sonrasında biz grup olarak yücelttiğimiz ve seçtirdiğimiz oluşumlardan beklenen hareketi göremedik. Ve hayal kırıklığına uğradık.
Daha sonra farklı görüşe sahip farklı partilerden yine meydanlardan çalma teklifi aldık profesyonel bir grup olarak bu teklifleri geri çevirmedik.
Bu sefer özellikle sol gibi görünen partilerden tepki alıp eleştirildik. Ancak bizim profesyonel bir grup olduğumuzu unutmuş olmalıdırlar. SOS kimsenin malı değil, profesyonel bir gruptur. Ve her gelen teklife de açıktır” şeklinde konuştu

1987 yılından beri müzik piyasasındalar
SOS Grubu barışa katkı sağlamak için yıllardır tüm etkinlerde yer aldı. Daha sonra kapıların açılması ile birlikte yaşanan referandumun ve barış süresince meydanların grubu olma misyonu üstlendi.
Referandumda 80 bin kişiye konser veren konser tek grup olan SOS, profesyonel olarak yoluna devam ediyor. Gelecek olan tekliflere açık olduklarını belirten grup, basgitarda Mehmet Özçelik, solo gitarda Kamil Atik, ritim gitar vokal Mehmet Zeyin, davulda Teyfik Özberk, solist Muhittin Yangın’dan oluşuyor.