Köşe Yazarları

Yalova’nın evdeki hesabı çarşıya uymadıK-Pet Süper Ligi’nin 23.haftasına; 14 puanla, “Doğrudan düşecekler sınırının” en altında giren ve Süper Lig’de kalma “Umutlarını” hayata geçirmek için de öncelikle, kendilerini Play-Out karşılaşmalarına taşıyacak puanları elde etmesi gerekecek Ozanköy ile 21 puanla, “Play-Out oynayacak takımlar sıralamasında” sonuncu durumda bulunan ve Süper Lig’de kalabilmek için de öncelikle, Play-Out karşılaşmalarına “Avantajlı” başlamalarını sağlayacak puanlara şiddetle ihtiyacı olan Yalova arasındaki dünkü karşılaşmayı Ozanköy 3-0 kazanarak puanını 17’e çıkarttı. Ve Ozanköy bu galibiyetle, Play-Out oynama umudunu ileriki haftalara taşıdı.

Geçtiğimiz hafta aldığı Binatlı galibiyetiyle, 14 hafta sonra üç puan hasretine son veren Ozanköy, galibiyetin de sağladığı özgüvenle karşılaşmaya süratli başladı. Kalede güven veren Mehmedemin’in önünde, kanatlardan Hasan Yanaroğlu ve Muhammed Ali Uçar, ortadan da Zihni ve Mike’ın kontrollü oyunu ile müdafaayı sağlama alan Ozanköy, Alpay, genç Ahmet, Serhan ve Naimke’den oluşan ikinci bölge oyuncuları ile de Bekir ve Abia’ya pozisyon üretme girişimlerinde bulunmaya başladı.

Buna mukabil, geriden Buğra, kanatlardan Cemal ve Ediz, orta merkezden de Uche ve Batshi ile Ali Azouz’a gol yolları hazırlamaya başlayan Yalova’nın her geçen dakika oyuna daha fazla ağırlığını koyması ve kombine ataklarla rakip yarı alanda pozisyon kovalaması, ibrenin daha iyi takım oyunu oynayan Yalova lehine dönmesine neden oldu. Ancak bu süre içerisinde Yalova, “Çanakkale geçilmezi” oynayan Ozanköy müdafaası karşısında sonuca gidemedi. Ve üstelik Yalova’dan beklenen gol, Ozanköy’ün 25’de, Yalova kalesinde yarattığı ilk ciddi pozisyonda, Zihni’nin kafa vuruşundan geldi. Baskılı oyununa devam eden Yalova’ya ikinci şok, bu defa 35’de Bekir’den geldi ve oyunun ilk devresi bu golle iyice rahatlayan Ozanköy’ün 2-0 lehine tamamlandı.

İkinci devreye Mithat’ı da ileriye alıp oyuna yine tempolu giren Yalova’nın, Ertaç’ın kontrolünden kaçırdığı topun Bekir’e asist olması sonucunda kalesinde gördüğü, Bekir’in 2., Ozanköy’ün de 3. golü ile “Gardı” iyice düştü. Ayrıca Yalova’nın, rakip kalede kurduğu şuursuz baskı ile skor üretme gayretlerine mukabil, pozisyona giren ve gol kaçıran Ozanköy hücumcuları oldu. Ve günün adamı golcü Bekir bu süreç içerisinde, Ertaç’ın asistinde topu, kale sahası içerisinden boş kaleye yuvarlayamadı. Sonunda, oyun disiplininden kopmayan ve kaybetmeyi hak etmeyen Ozanköy, 24 ayar değerinde 3 puan kazandı.


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı