X3’e değil sağlığa yatırım yapılmalı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Kıbrıs

X3’e değil sağlığa yatırım yapılmalı

X3’e değil sağlığa yatırım yapılmalı

Baraka Kültür Merkezi, hükümetten; polise alınan “BMW X3 ve makam arabaları için değil, eğitim, sağlık ve yangın helikopteri için bütçe” yaratmasını istedi.

Baraka Kültür Merkezi, bugün, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, Polis Genel Müdürlüğü’ne alınan 8 adet BMW X3 marka araçlar ile bakanlara alınan makam araçlarını eleştirdi.


Bakanlık önünde “X3’e değil sağlığa, eğitime ve yangın helikopterine bütçe” yazılı pankart açan Baraka, “Bizler halk çocuklarının nitelikli eğitim alabilmesi için eğitime, halkın sağlık hakkını alabilmesi için sağlığa ve doğamızın yaşayabilmesi için yangın helikopterine bütçe istiyoruz” dedi.

Baraka adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Adaman, ülkede “ekonomik kriz var” bahanesiyle halkın haklarının her gün budandığını, ülkeye ait kurumların özelleştirildiğini, sağlığın ve eğitimin bir şekilde paralı halem getirildiğini, işsizliğin arttığını, gençlerin geleceğinden endişe eder duruma düştüğünü ancak hükümetin kendinden bir kesinti yapmadığını krizden sadece halkın etkilendiğini savundu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar