Bilim ve Teknoloji

WhatsApp’e 19 milyar dolar az bileBarselona'da devam eden Mobile World Congress'e konuşmacı olarak katılan Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, mesajlaşma servisi WhatsApp'a 19 milyar dolar ödemesinin ardındaki gerekçeyi açıkladı.
Zuckerberg, "WhatsApp'ın gelecekte 1 milyar kişiyi birbirine bağlamasını bekliyoruz. Bunu gerçekleştirebilecek çok fazla servis yok ve bu nedenden ötürü bu hizmetlerin hepsi de çok değerli" dedi. Dünya nüfusunun internete erişimi olmayan üçte ikilik kısmına internet götürmeyi hedefleyen Zuckerberg'in, bu amacına ulaşmak için WhatsApp'tan faydalanabileceği değerlendirmeleri yapıldı. ''SADECE İŞLERİNE ODAKLANABİLİRLER'
Zuckerberg, WhatsApp Facebook'un bir parçası haline geldikten sonra burada çalışanların iş modeli geliştirmek yerine sadece insanları birbirine bağlamaya odaklanabileceğini söyledi.

BENCE DEĞERİ 19 MİLYAR DOLARDAN FAZLA
"Bence WhatsApp'ın değeri 19 milyar dolardan fazla" diyen Zuckerberg, şöyle devam etti: "Yanılıyor da olabilirim. Belki de WhatsApp 1 milyar kişiye ulaşmasına rağmen çok değerli olmayan servislerden biri olur."

Başa dön tuşu