“Welcome party” ile buluştular

3 Ekim 2013 Perşembe | 13:55
Kıbrıs Town Houses

ADAMIZ SANATÇILARI SAHNE ALDI: Geçtiğimiz pazartesi başlayan ve hafta boyunca sürecek şenliğin ilk gününde üniversitenin müzik gruplarından “Fişsiz” sahne aldı. Şenliğin ikinci gününde ise Kıbrıslı müzisyen Ahmet Evan ve grubu konser verdi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde ilk kez düzenlenen “welcome party” her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Yaza Merhaba Şenliği”ni aratmayan görüntülere sahne oldu. Şenliğin ilk günü çeşitli etkinliklerle başladı. UKÜ’de göl kenarına kurulan su oyunlarında öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirirken ilk günün akşamında ise yine göl kenarına kurulan açık hava sinemasında film gösterimi yapıldı. Aynı saatlerde stant alanında üniversitenin müzik gruplarından “Fişsiz” Türkçe pop, rock ve yöresel şarkılarla sahne aldı.

Ahmet Evan ve grubundan müzik ziyafeti
“Welcome party”nin ikinci günü de eğlenceli oyunlar ve çeşitli gösterilerle devam etti. Akşam saatlerinde ise Kıbrıslı Türk müzisyen Ahmet Evan ve Grubu sahne aldı. Stant alanında gerçekleştirilen konser boyunca grup Bob Marley, Tarkan, Kenan Doğulu ve Duman gibi sevilen sanatçıların şarkılarını seslendirdi. Yoğun ilgi gören konserin sonrasında eğlenceye ara vermeden devam eden öğrenciler, elektronik müzik eşliğinde dans ederek şarkılar söyledi.

Nijerya Bağımsızlık Günü kutlandı
Öte yandan “Nijerya Bağımsızlık Günü” dolayısı ile UKÜ Öğrenci Merkezi’nde etkinlik düzenlendi.  UKÜ Uluslararası Ofis’in organize ettiği gecede Nijeryalı öğrenciler birbirinden renkli aktivitelerle ülkelerinin bağımsızlık gününü kutladı. Nijerya ulusal marşının okunmasıyla başlayan gecede, yöresel kıyafetleriyle kutlamalara katılan Nijeryalı öğrencilerin ülkelerine özgü müzikleri ve sergiledikleri danslar büyük beğeni topladı.