Vurgun miktarı 50 bin TL - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Kıbrıs

Vurgun miktarı 50 bin TL

Vurgun miktarı 50 bin TL

 

Ceren ÖZBİL
Vadili’de çalışanı olduğu Çağmel Petrol İstasyonu’nda, müşteriler tarafından veresiye akaryakıt alınmış gibi sahte fiş düzenleyerek, zimmetine para geçirdiği gerekçesiyle poliste tutuklu bulunan 45 yaşındaki Metin Gülen’in 2012 yılının Nisan ayından beri zimmetine toplam 50 bin TL geçirdiği öğrenildi.
Havadis’e konuşan Çağmel Petrol İstasyonu işletmecisi, Ali Osman Çağmen, olayın müşterilerden gelen şikayet üzerine fark edildiğini söyledi. Müşterilerden gelen şikayetin ardından Metin Gülen’in denetim altına aldığını belirten Çağmel, “İmzalara bakıldığında durum ortaya çıktı” dedi.


“12 yıldır yanımda çalışıyordu”Personelinin maaşını günü gününe ödediğini belirten Çağmel, Metin Gülen’in 12 yıldır yanında çalıştığını söyledi. Gülen’in hem kendisinin hem de müşterilerin güvenini kazandığını ifade eden Çağmel şu şekilde konuştu:
“Müşteriler de güvendiği için fişleri hiç kontrol etmiyordu. Ancak rakamlar yükseldikçe müşterilerin de dikkatini çekmeye başladı. İlk şikayette takibe aldım. Canlı örnek yakalamak istedim. Müşterilerden birini çağırdım ve sordum. Bugün kaç kez akaryakıt aldınız ve rakamlar tutmayınca imzaları kontrol ettim. Sonra polise başvurdum.”

“Müşteriler adına sahte imza atıyordu”
Gülen’in üç müşterisinin benzin fişleri üzerinde oynadığını söyleyen Ali Osman Çağmel olayı şöyle anlattı:
“Bir müşteri gelip peşin para ile akaryakıt aldığında çalışanım veresiye alan birinin benzin fişi üzerine sahte imza atarak nakit verilen parayı kendi zimmetine geçiyordu. Zaten fişlerde de bir bizde bir de müşteri de kalan kağıt var. Bunlar üzerindeki imzaların takip edilmesi ile olay ortaya çıktı. Ayrıca, ilgili kişi tutuklandıktan sonra ceketinin cebinde de sahte benzin fişleri çıktı.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar