Voleybolcularımız Dünya arenasında - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 30, 2023
Diğer Sporlar

Voleybolcularımız Dünya arenasında

GÖZLERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA: Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımı’na seçilen sporcularımız Kemal Şah, Devrim Alibaba ve Aliosman Nurettin, Dünya Şampiyonası’nda başarılı olabilmek için mücadele verecek

ENVER KAYA MUTLU: Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya: Voleybolcularımıza bu organizasyonda başarılar dilerken onların iyi bir performans ortaya koyarak dünya da söz sahibi ülkelerle mücadele edeceklerine inancım tamdır. Yolları açık olsun

 

FIVB Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası için Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımı adına yarışacak olan 3 başarılı gencimizin maçları bugün başlıyor.


Antalya’da bugün başlayacak olan FIVB Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası 15 Mayıs Pazar günü tamamlanacak.

 

Üç sporcumuz Türkiye Milli Takımı’nda

Göstermiş oldukları başarılı performans ile Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımı’na seçilen Kemal Şah, Devrim Alibaba ve Aliosman Nurettin, Dünya arenasında başarılı olabilmek için mücadele verecek. Geçen yıl bir bu yıl ise üç başarılı gencimizin böylesine büyük bir organizasyonda yer alacak olması ülke sporu adına büyük bir gurur oldu.

Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası müsabakalarının kura çekimi bugün yapılacak ve eşleşmeler belli olacak.

 

Kaya: Çok mutluyum

Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

FIVB Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası, plaj voleybolu için en üst düzey organizasyonlardan bir tanesidir. Geçen yıl bu organizasyonda bir gencimiz yarışma başarısı gösterirken bu yıl bu sayının 3’e yükselmesi bizleri fazlası ile gururlandırmıştır. Hedeflerimizi gerçekleştirmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Kemal Şah, Devrim Alibaba ve Aliosman Nurettin’e bu organizasyonda başarılar dilerken onların iyi bir performans ortaya koyarak dünya da söz sahibi ülkelerle mücadele edeceklerine inancım tamdır. Yolları açık olsun.

voleybol plaj 01

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için hazır

KKTC Voleybol Federasyonu Yıldız Karmaları, Türkiye Şampiyonası Grup Eleme Müsabakaları için bugün adadan ayrılıyor.

11-15 Mayıs 2015 tarihlerinde oynanacak olan grup müsabakaları için hazırlıklarını tamamlayan karmalarımız da hedef final vizesi alabilmek.

Yıldız Erkek Karmamız Tarsus Grubu’nda Mersin, Adana ve Karaman takımları ile Türkiye Şampiyonası finallerine kalabilmek için mücadele edecek. Geçen yıl final müsabakalarına katılan takımımızdan bu yıl da aynı başarı bekleniyor.

Yıldız Kız Karması ise Mersin’de Konya, Karaman, Mersin ve Niğde temsilcileri ile mücadele edecek. Gruplarında ilk sırayı elde edecek olan takımlar final grubunda yarışma hakkını elde edecek.

Bugün adadan ayrılacak olan kafilede Batuhan Arcan, Boran Yıkıcı, İbrahim Çelik, Özkan Mehmetoğlu, Faruk Talay, Mehmet Şumrut, Ersan Öztürk, Emre Kızıltay, Salim Eray, Oğuzhan Dağtekin, Halil Dal, Hasan Beyazlar, Eda İlkhan, Döndü Çelik, Selen Yeşilırmak, Necla İnce, Şerife Çakar, Eliz Demir, Türkan İnce, Çağla Hoşkara, Göral Uregül, Didem Ayberk, Ela Gaziasker ve Şengül Kesken sporcu olarak yer alıyor. Yıldız Kız Karması antrenörlüğünü Serpil Kayalp, Erkek Takımı antrenörlüğünü de Erdinç Serdahoğluları yapacak. Mersin kafilesinde yönetici olarak Refia Erosal, Tarsus kafilesinde ise Hasan Zabitoğlu kafile başkanlığı yapacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar