Kıbrıs

Uzay çağında ilkel yaşıyor 
Hamitköy’de ikamet eden 67 yaşındaki Burhan Özbaş, uzay çağında, ilk çağ standartlarında yaşam sürüyor. Kızına ait evde yalnız başına hayat mücadelesi veren Özbaş’ın tek istediği gecelerini kabusa çeviren karanlıktan kurtulmak.
Burhan Özbaş’ın oturduğu evin elektriği borcundan ötürü bir yıldır kesik.Oldukça sağlıksız olan ev ayrıca bakımsızlıktan yıkılmak üzere.
İlerlemiş yaşına rağmen oldukça sağlıklı ve dinç olan 67 yaşındaki Burhan Özbaş, gündüzleri vaktini bisikleti ile tur atarak veya evinin kapısının önünde bahçesinde çay, kahve içip, pilli, eski zaman radyosunu dinleyerek geçiriyor.
Evinde elektrik olmadığı için geceleri çok sıkıldığını söyleyen Özbaş, ya bir an önce sabahı görmek için erken saatte yatıp uyuyor ya da lüks ışığında kitap okuyor.


Burhan Özbaş, gündüzleri vaktini bisikleti ile tur atarak veya evinin kapısının önünde bahçesinde çay, kahve içip, pilli, eski zaman radyosunu dinleyerek geçiriyor

 

Burhan Özbaş’ın zaten elektrik enerjisi kesik olan evi ayrıca hem bakımsız hem de sağlıksız.  Evin tavanları akıtıyor, duvarların sıvası dökülüyor

Başa dön tuşu