Kıbrıs

Uyuşturucu zanlılarının soruşturması sürüyor


Narkotik ekiplerin düzenlediği operasyon sonucu tasarruflarında 18 gram uyuşturucu madde bulunan Cengiz Deniz, A. Y. ve Ö. Ö.’nin tutukluluk süreleri 2 gün daha uzatıldı

Nadire BAHADİ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin Gönyeli’de ihbar üzerine düzenlediği operasyon sonucu tasarruflarında toplam 18 gram uyuşturucu madde bulunan Cengiz Deniz, A. Y. ve Ö. Ö. dün tutukluluk sürelerinin uzatılması talebi ile yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” suçlamaları ile ilgili haklarında yürütülen soruşturmanın devam etmesi nedeni ile mahkeme Cengiz Deniz ve alıcılar A.ve Ö. Ö.’nin 2 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Laboratuar sonuçları bekleniyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Mustafa Zor mahkemede verdiği ifadede, zanlılar Ö. Ö. ve A. Y.’in 27 Ağustos tarihinde saat 19.00 sıralarında, polis tarafından şüpheli görüldüklerini ve yanlarına giden polisi fark etmeleri üzerine olay yerinden kaçmaya çalışırken makul güç kullanılarak tutuklandıklarını anımsattı. Zanlılar üzerinde yapılan aramada Ö. Ö.’nin üzerinde 1 paket içerisinde yaklaşık 3 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid bulunduğunu söyleyen Zor, zanlı A. Y.’in gönüllü ifade verdiğini ve söz konusu uyuşturucu maddeyi Cengiz Deniz’den 250 TL karşılığında aldığı yönünde itirafta bulunduğunu kaydetti. Zor, pusu görevi yaparak zanlı Cengiz Deniz’in alı konulduğunu ve tasarrufunda bulunan 3’er gram ağırlığındaki 5 paket Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin emare olarak alındığını anımsattı.

Mahkeme emri ile zanlılar hakkında alınan tutukluluk süresi içerisinde emare alınan maddelerin Devlet Kimya Laboratuarı’na paketlerin ise Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne götürüldüğünü kaydeden Zor, sonuçların henüz çıkmadığını ifade etti. Olay ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirten Zor zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı