Kıbrıs

Uyuşturucu bayılttı!


Devrim DEMİRLefkoşa-Dumlupınar bölgesinde dün sabah saatlerinde boş arazide aracının arka koltuğunda baygın halde bulunan Emrah Altay bölge sakinlerini korkuttu.
Altay, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi'nin olay yerine gelmesinin ardından Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Gerekli müdahalenin yapılmasının ardından Emrah Altay'ın yüksek dozda uyuşturucu madde aldığı ve geceden olay yerinde kendinden geçerek bayıldığı tespit edildi.İtiraf etti
Dumlupınar bölgesinde boş arazi içerisinde Emrah Altay'a ait salon araçta yapılan aramada 2 paket içerisinde bonzai olduğuna inanılan boş paket, 5 adet içerisinde uyuşturucu madde olan içilmiş izmarit, ve uyuşturucu içimi için hazırlanıp nargile haline getirilerek kullanılan su şişesi bulunarak emare olarak alındı.
Altay, yapılan tedavisinin ardında dün öğleden sonra tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli polis memuru Ahmet Bayram mahkemede verdiği ifadesinde zanlı Emrah Altay'ın 2015 yılı Eylül ayı içerisinde meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde "alma" ve "tasarruf" suçlarından göz altına alındığını anlattı.
Bayram olay yerine giderek zanlı Emrah Altay'ı aracının arka koltuğunda kendinden geçmiş bir şekilde bulduklarını ve zanlının Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldığını kaydetti.
Soruşturma memuru zanlının kendine geldikten sonra , yapılan ilk sorgulamasında uyuşturucu madde kullandığı yönünde ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi.

 

Uyuşturucu alışverişi Mağusa bağlantılı
Ahmet Bayram yapılan sorgulamada uyuşturucu alışverişinin Mağusa bağlantılı olduğunu tespit ettiklerini ve olayla bağlantılı ismi tespit edilen 2 kişinin olduğunu ifade etti.Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Bayram zanlının 3 gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

3 gün tutuklu kalacak
Yargıç Meltem Dündar huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Emrah Altay aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğine, aranan 2 kişinin ve kayıp olduğuna inanılan emarelerin arandığına dikkati çekerek 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Başa dön tuşu