Magazin

Usta müzisyenler gençlere eğitim verecek


Ülkemizde 27 Mart’ta düzenlenecek Telsim FreeZone 3. Liselerarası Müzik Yarışması büyük finali öncesinde, yarışmaya katılacak tüm okullar Vodafone FreeZone’un hayata geçirdiği “Dersimiz Müzik” isimli online müzik koçluğu eğitiminden faydalanabilecek. “Dersimiz Müzik” projesi kapsamında Özkan Uğur, Turhan Yükseler ve Tarkan Gözübüyük, gençlerin performanslarını değerlendirecek ve onlara internet üzerinden yüz yüze koçluk yapacak.

Ünlü müzisyenler birebir olarak online eğitim verecek
Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenecek Telsim FreeZone 3. Liselerarası Müzik Yarışması’na katılacak gençler yarışmada performanslarını en iyi şekilde sergileyebilmek için, “Dersimiz Müzik” adı verilen ve haftalık olarak gerçekleşen birebir eğitimlere katılabiliyor.  Kuzey Kıbrıs’ta yarışmayı heyecanla bekleyen liseli müzisyenler, Türkiye’de düzenlenecek olan Vodafone Freezone 18. Liselerarası müzik yarışmasına katılacak öğrencilerle birlikte usta müzisyenlerden koçluk eğitimi alacak. Eğitimlerde,  Özkan Uğur, Turhan Yükseler ve Tarkan Gözübüyük gibi usta müzisyenler, Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’na katılan liseli gençlere online müzik koçluğu verecek ve akıl hocalığı yapacak.

Birinci seçilen grup ülkemizi Türkiye’de temsil edecek
Deneyimli müzisyenlerden alacakları eğitim sonrası müziklerini geliştiren öğrenciler arasından birinci seçilecek orkestra, Vodafone FreeZone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’nda KKTC’yi temsil etme hakkı kazanacak. “Dersimiz Müzik” isimli online koçluk eğitimine katılmak isteyen gruplar, performanslarını videoya çekerek [email protected] adresine e-posta ile gönderecek. Müziğin usta isimleri bu videoları izleyecek ve görüntülü konuşma ile bir saat boyunca gençlere performansları ile ilgili canlı olarak tüyolar verecek. Böylece gençler eleme ve finallerde gerçek potansiyellerini göstermek için ustalardan yönlendirme alabilecek. Başvuruların devam ettiği yarışma için ayrıntılı bilgiye VodafoneFreezone.com adresinden ulaşılabiliyor.Başa dön tuşu