Magazin

Unutulmaz gece 
İKİ SAAT SAHNEDE KALDILAR: Girne Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz boyunca sürecek olan 5. Girne Kültür, Sanat Günleri’nin ikinci konseri, Girne Antik Liman’da gerçekleşti. Türkiye’nin sevilen rock müzik gruplarından Moğollar, yaklaşık 2 saat sahnede kaldıGirne Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Girne Kültür, Sanat Günleri’nde sahne alan Moğollar Grubu, halka açık ücretsiz olarak yapılan konserde sevilen şarkılarının yanı sıra, “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Çiçek Abbas” ve “Devlerin Aşkı” gibi yine kendi besteleri olan film müziklerini seslendirdi.
“Konsere Kitapla Gel, Saklama Bağışla” sloganıyla başlatılan kampanyaya da vatandaşlar ilgi gösterdi. Konserde biriktirilen kitaplar, kitabı olmayanlara bağışlanacak.
Geceye katılanlar arasında Sağlık Bakanı Ahmet Gülle de yer aldı.

Güngördü: Limanı geri istiyoruz
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, konser öncesi yaptığı konuşmasında, ülkenin en önemli gezinti alanlarından biri olan Girne Antik Liman’da uzun bir aradan sonra konser verilmesinin önemine dikkat çekti. Güngördü, limanın Girne Belediyesi’ne geri verilmesini istediklerini belirterek, bu konuda girişim başlattıklarını ifade etti. Güngördü, Türkiye’nin unutulmaz sanatçıları Cem Karaca ve Barış Manço ile beraber uzun bir süre çalışan Moğollar Grubu’nun şarkılarını gençliğinden beri severek dinlediğini kaydetti.

Berkay: Cem Karaca ile gelmiştim
Grubun kurucu üyelerinden Cahit Berkay ise konuşmasında, Kıbrıs’a ilk kez 1974 öncesinde Cem Karaca ile birlikte geldiğini belirterek, yıllar sonra merhum Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’yla birlikte Girne’de sahneye çıktıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu