Kıbrıs

Unutulan Telefonu Cebe Attılar
 

Devrim DEMİR
Lefkoşa’da meydana gelen cep telefonu hırsızlığı ile bağlantılı olduğuna inanılan 2 kişi önceki gün polis tarafından tespit edilerek tutuklandı. Zanlı Ghenadir Conoval ve Lihia Conoval Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıç Hale Ahmet Raşit’in huzuruna çıkarıldılar. Olayın soruşturmasını yapan polis memuru Hasan Sönmez ifade verdi.

Kasadan çaldılar
Polis memuru Hasan Sönmez “Sirkat” meselesi ile bağlantılı olan Ghenadir Conoval ve Lihia Conoval’ın 4 Ekim’de saat 18.15 sıralarında Lefkoşa’da bir alışveriş merkezinde müşterinin kasada unutmuş olduğu Bin TL değerinde cep telefonunu içerisndeki sim kartı ile birlikte çaldıklarını söyledi. Zanlıların 24 Ekim tarihinde tespit edilip mahkeme emri gereğince tutuklandıklarını söyleyen polis, soruşturmanın henüz tamamlanmadığını söyledi. Alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu söyleyen Hasan Sönmez her 2 zanlının da 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün daha poliste kalacaklar 
Mahkeme zanlıların soruşturmalarının tamamlanabilmesi için 3 gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.Başa dön tuşu