FutbolGüney KıbrısKıbrısSpor

Ünlü futbolcu Rivaldo Kuzey’e geçemedi.


Brezilya’da yetişen ve dünyanın sayılı futbol yıldızlarından kabul edilen Rivaldo, kızı damadı ve torunu ile Kuzey Lefkoşa’yı ziyaret etmek için yaptığı girişimde pandemi kurallarına takılarak başarılı olamadı.

Geçtiğimiz 20 Temmuz günü İsrail’in başkenti Tel Aviv’de çeşitli yardım kuruluşlarına katkı sağlamak amacı ile oynanan Barselona – Real Madrid ünlü veteranlar futbol karşılaşmasından sonra Rivaldo, Güney Kıbrıs’ta yaşayan kızı ve damadını ziyaret için Kıbrıs’a geldi.Bayramın üçüncü günü, hediyelik eşya almak için ailesi ile birlikte Lokmacı geçiş kapısından kuzeye geçmeye çalışan Rivaldo’ya, Brezilyalı yolcular için uygulanan pandemi kuralları sonucu geçiş izni verilmedi.

Buna karşılık kızı ve damadına, düzenli olarak Güney Kıbrıs’ta yaşamakta olan kızı ve damadına geçiş izni verildi. Bir süre kuzeye geçip alış veriş yapan aile, babalarına yapılan bu muameleden çok üzüldüklerini açıkladılar. Aile yaşadığı bu maceradan sonra Uzunyol’da hatıra fotoğrafları çekerek bölgeden ayrıldı.Başa dön tuşu