Ülkü Yurdu’nun “ant” gecesi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024

Ülkü Yurdu’nun “ant” gecesi

  Ülkemizin köklü ve tarihi futbol takımlarından biri olan Ülkü Yurdu’nun Lefkoşa’da Golden Tulip Hotel’de düzenlediği dayanışma gecesi, umulanın da üstünde bir katılımla gerçekleşti.
  200’e yakın Baflının bir araya geldiği etkinlikte mutluluk ve heyecan vardı.
  Mutluluk, ülkenin dört bir yanından gelen Baflıların bir araya gelmesinden kaynaklanıyordu.
  Heyecan ise, lig zirvelerinden hayli iddialı olan Ülkü Yurdu’nun şampiyonluk beklentisinden doğuyordu.
  Nitekim sunucu, yine Baflı olan Hüseyin Kanatlı’nın sunumundan sonra söz alan Ülkü Yurdu’nun genç ve dinamik başkanı Sertel Berberoğlu da bu beklentiyi ve umudu vurguluyor, şampiyonluk için söz veriyor, ant içiyordu.
  Baflılar ve taraftarlar yanında geceye katılan bakanlar, milletvekilleri, kurum ve kuruluş başkanları, parti başkanları ve belediye başkan adayları da bu duyguya saygı gösteriyorlar, Ülkü Yurdu’na başarı dileklerinde bulunuyorlardı.

Konuşmalar ve katkılar
  Aslen Baflı olan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, yaptığı kısa konuşmada şampiyonluk konusundaki umutlarını ifade ederken, Maliye Bakanı Ersin Tatar da baba tarafından Baflı, Polili olduğunu ve gelişmeler, hareketlenmeler arttıkça kulüplerimize karşı ilgi ve yardımın da o oranda büyüyeceğini vurguluyordu.
  Daha sonra söz alan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, kendine özgi espritüel ifadesi ile “siyasilerin konuşması başlarsa sabahları buluruz” mealinde sözlerle başladığı konuşmasını, sporla bağdaştırarak Ülkü Yurdu’nun layık olduğu yere geleceği umudunu belirtiyordu.
  Son konuşmacı CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu oldu.
  Yorgancıoğlu da Baf, Baflılar ve Ülkü Yurdu ile ilgili iyimser duygularını belirtti.
  Gecede daha sonra güzel manken Seniha Kanatlı ve arkadaşları tarafından Ülkü Yurdu’nun amblemlerini taşıyan çanta, forma gibi eşyalar satışa çıkarıldı.
  Bu arada gönüllü katkılarda bulunuldu.
  Katkıda bulunanlar arasında, Baflı ve taraftarlar yanında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve çeşitli kurum ve kuruluşların yardımları da vardı.
  Ülkü Yurdu yöneticileri ve soydaşlar güzel bir gece geçirmekten dolayı çok mutlu oldu.
  Gecenin sonunda Ülkü Yurdu Başkanı Sertel Berberoğlu herkese teşekkür ederken, andını bir kez daha şu sözlerle tekrarlıyordu:
  “Şampiyonluk balosunda yeniden buluşalım…”


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar