Ülkedeki Tavuklarda Hormon Yok ! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Kıbrıs

Ülkedeki Tavuklarda Hormon Yok !

Ülkedeki Tavuklarda Hormon Yok !

Tarım Bakanlığı ülkede üretilen tavuk etlerinde insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir hormon kullanımının söz konusu olmadığını belirtti.

Bakanlık açıklamasında şöyle denildi:


“Ülkemizde üretilen tavuk etlerinin insan sağlığı açısından olumsuzluklar içerdiği ve tavuk yetiştiriciliğinde hormon kullanıldığı iddiaları üzerine, bu konunun ciddiyeti ve de halk sağlığı açısından önemi de dikkate alınarak, tüm tereddütleri ortadan kaldırmak için piyasadan çeşitli firmalara ait tavuk numuneleri alınmış ve  Türkiye’de analiz edilmiştir. Gönderilen tavuk numunelerinin hepsi tüm hormon parametreleri bakımından analiz edilmiş ve Türk Gıda Kodeksi’nın 2003/18 nolu tebliğine uygun bulunmuştur. Yani insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir hormon kullanımı söz konusu değildir.

Bu bakımdan bahse konu iddia ve söylentilerin asılsız olduğu ve itibar edilmemesi gerektiği analiz sonuçları ve Bakanlığımız kontrollerine göre sabit görülmektedir. Gıda güvenliğinden sorumlu bakanlık olarak gerekli tüm kontroller ve denetimlerin yapılmakta olduğunu ve de rutin çalışmaların uluslararası standartlarda yapıldığını kamuoyunun bilgisine saygı ile getiririz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar