Dünya

Ülke alarmda!
Danimarka'da Charlie Hebdo saldırısı ve ifade özgürlüğünün tartışıldığı bir toplantıya düzenlenen saldırının ardından, Kopenhag Sinagogu'na da silahlı saldırı gerçekleşti.
Reuters'in haberine göre Danimarka'daki Kopenhag Sinagogu'na ateş edildi. Saldırıda 2'si polis 3 kişi yaralandı. Saldırgan, olay yerinden kaçtı.
Polis, olayın kafeye yapılan saldırıyla bağlantısı olup olmadığını henüz söyleyemeyeceklerini belirtti. Danimarka kanalı TV2 ise yakındaki Norreport metro ve tren istasyonunun tahliye edildiğini bildirdi.
BÖLGE HALKI UYARILDI
Polis Sinagog ve çevresindeki tüm yolları insan ve araç trafiğine kapatarak herkesi bölgeden uzaklaştırdı. Polis saldırganın, bölgeden yürüyerek kaçtığını belirtirken eşkalini siyah pantolon, siyah ayakkabı, çok renkli gri ceketli olarak verdi.Bölgede yaşayan Danimarkalılar, 5-6 kez silah sesiyle uyandıklarını, polisin insanlara binalarda kalmaları dışarı çıkmamaları yönünde duyuru yaptığını söylediler.  Bölgeye çok sayıda polis ve terörle mücadele ekibi ve bomba arama uzmanları gönderildi. Saldırıda yaralananların duruma hakkında henüz bilgi verilmedi.Başa dön tuşu