Kıbrıs

UKÜ’de Kulüpler Şenliği CoşkusuUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde yer alan Sosyal Etkinlikler ve Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü tarafından yeni akademik yılda öğrencilere kulüp ve sosyal faaliyetleri tanıtmak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen Öğrenci Kulüpler Şenliği üniversitemizdeki Nature Cafe’de gerçekleşti.
Alanda kurulan öğrenci kulübü stantlarında, kulüp başkanları ve temsilcileri öğrencilere kulüpler ve kulüp bünyesinde düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verdiler.İki gün süren Öğrenci Kulüpler Şenliğinde hukuk, psikoloji, edebiyat, mühendislik, dans, tiyatro, müzik, fotoğrafçılık ve spor alanlarını içeren birçok kulüp stantlarda yer aldı.

UKÜ Sosyal Etkinlikler ve Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Selen Akün Kalaycı, faaliyetlere göre kulüplerin üçe ayrıldığını belirterek, “Uzmanlık kulüplerimiz, kültür sanat düşünce kulüplerimiz ve spor kulüplerimiz bulunuyor. Özellikle pandemiden sonra tüm kulüplerin aktif olmasını bekliyorum” dedi.

Yeni açılacak kulüplerle beraber üniversite yaşamında sosyal faaliyetlerin daha da artacağının altını çizen Kalaycı, “Performans kulüplerinin yıl boyunca birbirleri ile ortaklaşa etkinlikler gerçekleştirmesini istiyoruz. Tiyatro, dans ve müzik kulüpleri ortak çalışmalar yapmak için hazırlıklara başladı” şeklinde konuştu.

Tiyatro Kulübü Başkanı Selin Sural, yeni kayıtlarla beraber kampüsün en geniş ve en aktif kulübü olmaya devam edeceklerini belirterek, “Bu sene için üç adet tiyatro oyunu sahnelemek istiyoruz, bunun dışında amacımız yıl içerisinde çeşitli etkinlikler ve sosyal sorumluluk projelerine imza atmak” ifadelerini kullandı.

İlk oyunun Aralık ayının son haftasında sahneleneceği bilgisini paylaşan Sural, “Rezervuar Kanişleri” adlı tiyatro oyunu için tüm ekibin provalara son hızıyla devam ettiğini söyledi.

Psikoloji Kulübü Başkanı İdil Çıtak ise kulübe yeni üye olan öğrencileri bilgilendirip, sorularını yanıtladıkları bilgisini paylaşarak, “Yıl boyu öğrencileri nasıl bir kulüp, ne gibi etkinlikler bekliyor gibi açıklamalarda bulunduk” dedi.

Standı ziyaret eden öğrencilerle beraber çeşitli oyunlar oynadıklarını belirten Çıtak, “Kulüp şenliklerinin son gününde gördüğümüz yoğun ilgi ve alakanın sonucunda çok mutluyuz, verimli bir yıl geçireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu