SporSürmanşet

UKÜ ve GG kupa toplamaya devam ediyorSezonu şampiyonlukla kapatan UKÜ ve GG, Cumhurbaşkanlığı kupasını da müzelerine götürdü.

Hentbol büyükler liginde Cuma akşamı ligi şampiyonlukla kapatan kadınlarda UKÜ, erkeklerde ise GG, Cumhurbaşkanlığı kupasını da müzelerine taşıdı. Erkekler karşılaşmasında müthiş düellonun yaşandığı gecede rakibini uzatmada mağlup eden GG, Cumhurbaşkanlığı kupasını da müzesine götürürken, tarihinde ilk kez büyük kadınlarda lig şampiyonu olan UKÜ, Cumhurbaşkanlığı kupasını da rakibi Levent karşısında kazanarak, iyi ve kaliteli bir sezonu noktalamış oldu.
UKÜ Kadınlar hentbol

UKÜ tecrübesiyle: 36-26

Gecenin ilk karşılaşmasında kadınlarda UKÜ ve Levent takımları karşı karşıya geldi. Maçın ilk rşampiyonluğundan sonra Cumhurbaşkanlığı kupasını da müzesine götürdü.  UKÜ takımında Derya 7 golle takımının en skorer ismi olurken, Levent takımında 11 gol kaydeden Nisan maçın en skorer ismi oldu.Düello’nun galibi GG: 35-33

Gecenin ikinci karşılaşmasında GG-UKÜ mücadelesi nefesleri kesti. Soyunma odasına 16-14 mağlup giren GG, normal süresi 30-30 eşitlikle biten karşılaşmayı, uzatma bölümünde 35-33 kazanarak, Cumhurbaşkanlığı kupasının sahibi oldu. Temposu yüksek karşılaşmada düello, kurtarış, ve gollerin geceye damga vurduğu mücadelede, kırmızı kartlar oyunun son bölümünde kırılma anı oldu. GG’de 8’er golle Ahmet Altan ve Samet, takımın ön plana çıkan isimleri olurken, UKÜ’de 11 golle oynayan Muhammed gecenin en golcü ismi oldu.

Fotoğraflar: Ferah BARIŞSEV

Başa dön tuşu