UBP’den ses yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Kıbrıs

UBP’den ses yok

UBP’den ses yok

GÜNDEMDE BİRÇOK İSİM VAR… Ulusal Birlik Partisi’nden Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayı olarak gösterilmek üzere birçok isim gündeme geldi. Gündeme gelen isimler arasında, Faiz Sucuoğlu, İrfan Günsel ve Kemal Deniz Dana yer alıyor. Ayrıca ortaya atılan diğer bir görüşe göre de kurultayın ardından Hasan Sertoğlu’nun adaylığı ilan edilecek

GÖREVLENDİRME YAPILABİLİR… Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Güner Göktuğ, LTB başkan adaylığı için UBP’de, partiye müracaat edenlerin yanı sıra görevlendirme de yapılabileceğinin mesajını verdi. Göktuğ, ayrıca Lefkoşa Türk Belediye Başkalığı için UBP’ye birçok müracaat yapıldığını belirtti 


Siyasi partiler 7 Nisan 2013 tarihinde yapılacak olan Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan ve meclis üyeleri seçimi için adaylarını bir bir belirlemeye başladı.
Demokrat Parti (DP) LTB başkan adayını Mustafa Arabacıoğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Kadri Fellahoğlu ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) de Suphi Hüdaoğlu olarak belirlerken Ulusal Birlik Partisi (UBP) henüz adayını belirlemedi. 
UBP’den yapılan açıklamaya göre UBP adayını 24 Şubat’ta yapılacak olan UBP genel başkanlık seçiminin hemen ertesi günü olan 25 Şubat’a açıklayacak. UBP’de LTB başkan adaylığı konusunda Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana,  Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan Günsel ve UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun ismi konuşuluyor.

Sertoğlu’nun adaylığı yeniden gündemde
Ayrıca ortaya atılan bir görüşe göre kısa süre önce aday olmayan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun belediye başkanlığına aday olacağı yeniden gündeme geldi. Ortaya atılan bir görüşe göre UBP’de 24 Şubat’ta yapılacak olan genel başkanlık seçiminin ikinci turunun hemen ardından Sertoğlu’nun adaylığı ilan edilecek.

Siyasi partiler için son gün 26 Şubat 
Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun açıkladığı takvime göre, LTB Başkanlığı ve boşalan meclis üyelikleri için yapılacak seçimde adayların başvuru tarihi 1 Mart. Kesinleşen adaylar 11 Mart’ta ilan edilecek.
Siyasi partilerin adaylarını belirlemeleri için 26 Şubat’a kadar süreleri var.
Seçim propagandası 12 Mart’ta başlayacak. 16 Mart’ta oy pusulalarının düzenlenmesi için adaylar arasında kura çekilecek.
Seçim propagandası 6 Nisan’da sona erecek ve 7 Nisan’da ise oy verilecek.
8 Şubat’ta başlayan seçim yasakları ise oy verme gününe kadar sürecek.

Göktuğ: Görevlendirme yapabilir
Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Güner Göktuğ, LTB başkan adaylığı için UBP’ye birçok müracaat olduğunu ancak UBP’nin bu konuda görevlendirmede yapabileceğinin mesajını verdi. UBP’ye başkan adaylığı için birçok müracaat olduğuna dikkat çeken Göktuğ şu ifadeleri kullandı:
“25 Şubat’ta parti meclisi adayın kim olduğuna karar verip açıklama yapacak. Genel Yönetim Kurulu da öneri sunabilir. UBP’de henüz belirgin bir aday ismi yok. Herkes eşittir. UBP demokratik ve büyük bir partidir. UBP gibi büyük bir parti için 25 Şubat’ta adayını belirlemek geç değildir. Ayrıca şu anda Lefkoşa Türk Belediyesi’nde bulunan istifa etmeyen 8 meclis üyesinin de istifa etmesi gündem değil.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar