Kıbrıs

UBP’de başvuru için son gün7 ADAY BAŞVURDU: Ulusal Birlik Partisi’nin Genel Başkanlığı için şu ana kadar 7 aday resmi olarak başvuru yaptı. Bu isimler Hüseyin Özgürgün, Ersan Saner, Zorlu Töre, Nazım Çavuşoğlu, Ersin Tatar, Ünal Üstel ve Oğuz Ceyda’da oluşuyor
 
Ceren ÖZBİL
Ulusal Birlik Partisi’nin 31 Ekim’de yapılacak olağan kurultayında genel başkanlık ve 17 Ekim’de yapılacak ilçe kongrelerinde de ilçe başkanlığı için yarışacak isimler neredeyse belli oldu. Gerek Genel Başkanlık, gerek parti meclisi gerekse de ilçe başkanlığı adaylığı başvurusu için tanınan süre bugün mesai bitiminde sona eriyor. Adayların birçoğunun resmi başvurularını günler öncesinden tamamlayıp, seçim çalışmalarına başladığı biliniyor.Genel Başkanlığa 7 talip…
Ulusal Birlik Partisi’nin Genel Başkanlığı için şu ana kadar 7 aday resmi olarak başvuru yaptı. Bu isimler UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, UBP İskele Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel, UBP Gazimağusa Milletvekili Ersan Saner ve Oğuz Ceyda yer alıyor.

Girne ve Lefkoşa’da adaylar neredeyse belli
İlçe başkanları 31 Ekim’de gerçekleşecek olağan kurultayı öncesinde 17 Ekim’de yapılacak İlçe kongreleri ile belirlenecek.
Havadis’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre Lefkoşa İlçe Başkanlığı için Sadık Gardiyanoğlu ile Özgür Arıkan, Girne İlçe Başkanlığı için İzlem Gürçağ,  Yalçın Koçyiğit ve Necdet Numan aday oldu. Ayrıca Gazimağusa İlçe Başkanlığı’na aday isimler arasında Nusret İlktuğ ve Güzelyurt İlçe Başkanlığına da aday olan isimler arasında Ali Pilli yer alıyor.

Kriz sürüyor
UBP’nin 31 Ekim’de yapılacak kurultayı için geri sayım başlarken, genel başkan adayları arasındaki üye listesi krizine hala çözüm bulunamadı. Önceki gün Genel Başkanlığa resmi olarak başvuran Ersan Saner, Zorlu Töre, Nazım Çavuşoğlu ve Ersin Tatar üye listelerinin hala kendilerine verilmediğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu