UBP GYK kararını verdi! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Kıbrıs

UBP GYK kararını verdi!

UBP GYK kararını verdi!

GYK'da muhalif sekiz milletvekili Ahmet KAŞİF, Afet ÖZCAFER, İlkay KAMİL, Türkay TOKEL, Hasan TAÇOY, Ejder ASLANBABA, Ergün SERDAROĞULLARI, Zorlu TÖRE için disiplin kuruluna sevk kararı alındı.
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Yönetim Kurulu hükümet hakkındaki güvensizlik önergesine imza koyan 8 milletvekilinin parti disiplin kuruluna verilmesi yönünde tavsiye kararı aldı.
UBP GYK bugün saat 15.00 sıralarında toplanarak genel konular yanında, Meclise sunulan Güvensizlik Önergesi’ne imza koyan 8 UBP’li milletvekilinin durumunu görüştü.
Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük basına açıklamalarda bulundu.
GYK’nın bahse konu 8 milletvekilinin Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi yönünde tavsiye kararı verdiğini ve bu kararın Parti Meclisi’ne gönderileceğini söyleyen Küçük, söz konusu 8 milletvekilinin parti aleyhinde bir eylem gerçekleştirerek kendi kurdukları hükümeti düşürdüklerini söyledi.
Bu 8 milletvekilinin birinin Gazimağusa İlçe Başkanlığı yaptığını da hatırlatan Küçük, partinin tüzüğünün gereklerini yerine getirerek buradaki görevlendirmeyi de değiştirme yönüne gideceğini kaydetti.

GİRNE İLÇE BAŞKANI AKDAĞ
Girne’de boşalan ilçe başkanlığı görevine de İdare Amiri’ni İlçe Başkanı olarak atadıklarını söyleyen Küçük, partiyi çok iyi bilen ve tanıyan Sermet Akdağ’ı Necdet Numan’dan boşalan Girne İlçe Başkanlığı görevine getirdiklerini bildirdi.
UBP Parti Meclisi yarın saat 11.00’de toplanarak kararı değerlendirecek.
Yarın ayrıca Gazimağusa İlçe Başkanı’nın da belirlenmesi bekleniyor.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar