FutbolSpor

U15’in Kralı Yenicami: 1-32015-2016 futbol sezonu U15 Ligi’nde şampiyon Yenicami oldu
 FİNALDE MTG’Yİ YENDİ:

Değirmenlik Sadık Cemil Stadı’nda kalabalık bir seyirci topluluğu önünde oynanan final maçında Yenicami, Mağusa Türk Gücü’nü 3-1 yenerek şampiyonluğa uzandı. Karşılaşma sonunda Yenicami futbolcuları saha içerisinde büyük sevinç yaşarken iki takım futbolcuları birbirlerini tebrik etti

  1. FİNAL, 5. ŞAMPİYONLUK:

KTFF, 2010 yılında U14 Ligi olarak başlattığı yıldızlar ligini sonraki sezonlarda ise U15 Ligi olarak gerçekleştirdi. Geride kalan tüm sezonlarda final oynamayı başaran ve 4 kez de şampiyonluk kupasını müzesine götüren Yenicami, bu sezon 6. finalini oynayarak 5. kez şampiyonluk kupasının sahibi oldu

Okan KARADEMİR

Yer: Değirmenlik Sadık Cemil Stadı

Hakemler: İsmail Ercan, Abdullah Genç, İsmail Egeli

Mağusa Türk Gücü: Umut Can Çalıkuşu (Dk.63 Sidar Sevim), Zeynel Kütük (Dk.66 Muzaffer Yazıcı), Ahmet Gürlü, Oray Kotbaş, Salih Sungur, Aniljan Jorayev, Mert Çökü, İsmail Kaffaoğlu, Hasan Kaffaoğlu (Dk.53 Memduh Dağ), Abdulaziz Köse, İsmail Karaoğlan (Dk.31 Orhan Almas)

Yenicami: Mustafa Onurtaş (Dk.41 Süleyman Çamlıca), Hüseyin Alşan, Mustafa Bayraktar (Dk.51 Kemal Barbet), Arda Öner, Bekem Aydınöz, Aziz Üçtaş, Ökkeş Bektaş (Dk.66 Emre Taşkın), Efe Türker Var (Dk.69 Saadettin Özinançlı), Berkem Erengil, Ahmet Harnupoğlu, Cemre Piro

Goller: Dk.7 (pen) Mert Çökü Mağusa Türk Gücü – Dk.14 Efe Türker Var, Dk.54 Bekem Erengil, Dk.80 Cemre Piro (Yenicami)

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2015-2016 futbol sezonu U15 Ligi’nde şampiyon Yenicami oldu. Mağusa Türk Gücü ile Yenicami arasındaki U15 Ligi final karşılaşması dün Değirmenlik Sadık Cemil Stadı’nda kalabalık bir seyirci topluluğu önünde oynandı. Karşılaşmanın 7. dakikasında kazanılan penaltı atışında Mağusa Türk Gücü, Mert Çökü’nün golüyle 1-0 öne geçti. Yenicami 14. dakikada Efe Türker Var’ın golüyle skora denge getirdi ve ilk yarı 1-1 eşitlikle tamamlandı.

Zevkli ve çekişmeli geçen ikinci yarıda Yenicami, 54. dakikada Bekem Erengil’in golüyle skoru 2-1 yaptı. İlerleyen dakikalarda Mağusa Türk Gücü’nün yoğun baskıları sonuç vermezken Yenicami 80. dakikada Cemre Piro’nun golüyle farkı 2’ye çıkardı ve karşılaşmadan 3-1 galip ayrılarak şampiyonluğa uzandı. Karşılaşma sonunda Yenicami futbolcuları saha içerisinde büyük sevinç yaşarken iki takım futbolcuları birbirlerini tebrik etti.

yenicami1

  1. final, 5. şampiyonluk

KTFF, 2010 yılında U14 Ligi olarak başlattığı yıldızlar ligini sonraki sezonlarda ise U15 Ligi olarak gerçekleştirdi.

Geride kalan tüm sezonlarda final oynamayı başaran ve 4 kez de şampiyonluk kupasını müzesine götüren Yenicami, bu sezon 6. finalini oynayarak 5. kez şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Ödül töreni

U15 Ligi final maçı sonrasında düzenlenen ödül töreninde hakemlere plaket, finalist Mağusa Türk Gücü’ne madalya, Yenicami’ye ise madalya ve şampiyonluk kupası verildi. Ödüller, KTFF 1. Başkanvekili Ali Karavezirler, Genel Sekreter Enver Baturalp, Eğitim Üst Kurulu Yetkilisi Mustafa Borataş ve Hüseyin Aşkın Kınacı tarafından takdim edildi.

Başa dön tuşu