Twitter Müzik Uygulamasını Kapatmayı Planlıyor

0
18

Nisan ayında kullanıma sunulan Twitter #Music uygulaması, Apple App Store’da çok popüler olmuştu ve ücretsiz uygulamalar kategorisinde 6. sıraya yerleşmişti. Ancak kaynaklar bunun, uygulamanın yakaladığı tek başarı olduğuna dikkat çekiyor ve takip eden aylarda hem kullanım hem de indirme sayılarında sürekli bir düşüş olduğunu belirtiyorlar.

Uygulama analiz firması Onavo, ağustos ayının sonunda yayınladığı raporunda, Twitter #Music mobil uygulamasını 1672. en popüler uygulama olarak konumlandırdı. Bir diğer analiz firması AppAnnie ise 19 Ekim’de yayınladığı raporda uygulamanın iTunes’ta 264. sırada olduğunu açıkladı.

Twitter müzik ekibini yeniliyor

Şu an Twitter müzik ekibini yeniden yapılandırma sürecinin tam ortasında. Firma Topspin Media’nın kıdemli başkan yardımcısı Bob Moczydlowsky’yi ve hemen ardından Nielsen’de çalışan sanatçı ilişkileri yöneticisi Tatiana Simonian’ı işe aldı.

Twitter müzik servisi ile birkaç manevra yapıp işin içinden çıkabilecek mi görecek. Moczydlowsky’nin gelişi ile Twitter #Music’in daha farklı bir servise dönüşme ihtimali olduğu da konuşuluyor. Özellikle mobil uygulamaların devre dışı bırakılarak, müzik servisinin sosyal ağa daha farklı bir şekilde entegre edilmesi üzerinde duruluyor.

Firma bunların hiçbiri hakkında yorum yapmadı; belki onlar da henüz tam olarak ne yapacaklarını bilmiyorlar.