Kıbrıs

Tuvalete attı ama kurtulamadıDevrim DEMİR

Uyuşturucu suçundan 25 gün önce gözaltına alınan ve teminatla serbest kalan Milen Asenov, önceki gün yine uyuşturucu suçu ile ilgili tutuklandı. Polis tarafından göz altına alınan Milen Asenov, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlı aleyhine ifade veren polis çavuşu Mehmet Bayram, Asenov’un soruşturma maksatlı 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

25 gün arayla aynı suçu işledi
Polis çavuşu Mehmet Bayram zanlı Milen Asenov’un 29 Ekim günü Girne’deki bir restoranda Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nden bir ekibi görünce paniğe kapılarak kaçtığını anlattı. Tuvalete giderek üzerinde bulundurduğu 1 gram uyuşturucu maddeyi klozete atan Asenov’un zanlıyı takip eden polis tarafından suçüstü yakalandığını ifade eden polis çavuşu, bunun üzerine zanlının gözaltına alındığını8 ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti. Yapılan sorgulamada zanlı Milen Asenov’un ifade vermediğini söyleyen polis çavuşu Mehmet Bayram, 25 gün önce yine uyuşturucu suçundan tutuklandığını ve teminatla serbest kaldığını anlattı. Meselenin henüz tamamlanmadığını söyleyen Mehmet Bayram alınması gereken ifadelerin olduğunu söyleyerek 2 gün daha tutukluluk talep etti.

2 gün daha poliste
Mahkeme polisin talebini göz önünde bulundurarak soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlı Milen Asenov’un 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı