Tutuksuz yargılanacaklar…

0
Tutuksuz yargılanacaklar…

Gamze BAYKUR

Güney Kıbrıs’tan 9 gram ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde alarak Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye ithal eden zanlı Murat Özer ile Cafer Yarkan, almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali ve tasarrufu” suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Tahkikat tamamlandı…
Olayın tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, zanlı Murat Özer ile Cafer Yarkan’ın 15 Ekim tarihinde Güney Kıbrıs’tan aldıkları 9 gram Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu maddeyi Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye ithal ettiklerini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özdesoy, zanlıların uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Serbest kaldılar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, zanlı Murat Özer ile Cafer Yarkan’ın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 3’er bin TL nakdi teminat ödemelerine ve 2’şer KKTC vatandaşının 30’ar bin TL şahsi kefalet senedi imza etmelerine emir verdi.