Tutukluluk süreleri uzatıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 28, 2024
Kıbrıs

Tutukluluk süreleri uzatıldı

silah

Gönyeli’de geçtiğimiz günlerde ele geçirilen “Blow” mini marka tabanca ve 3 adet canlı mermi ile ilgili tutuklanan biri kadın 3 kişi hakkındaki soruşturma devam ediyor

 Devrim DEMİR

Gönyelide önceki gün ihbar üzerine evlerinde yapılan aramada 1 tabanca ile 3 adet canlı mermi tasarrufu yüzünden tutuklanan 15 yaşındaki R.A. isimli çocuğun söz konusu tabancayı çaldığı ortaya çıkması ile Hare Ergen isimli kadın da tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarılmıştı.

Alınan tutukluluk süresinde silahın kime ait olduğu konusunda polise konuşmadığı öğrenilen zanlılar, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların soruşturma amaçlı 4’er gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Soruşturma devam ediyor

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Daşgın, Hare Ergen isimli kadının önceki gün aynı olayla bağlantılı tutuklanan 15 yaşındaki R.A.’nın itirafı ile tutuklandığını anımsattı.

Polis memuru Ömer Daşgın, Gönyeli’de önceki gün ihbar üzerine bir eve operasyon yapıldığını ve “Blow” mini 8 mm çapında tabanca ve 3 adet canlı mermi ele geçirdiklerini anlattı.

Daşgın, olayla bağlantılı 15 yaşındaki R.A. ve amcası Ali Akkan aleyhinde 3’er gün tutukluluk alındığını söyledi.

Daşgın, 15 yaşındaki R.A.’nın tabancayı Mart ayında Hare Ergen’in evinden çaldığını itiraf ettiğini ve yapılan araştırmada tabancanın ruhsatsız, zanlı Hare Ergen’in ise tabanca taşıma ruhsatı olmadığını kaydetti.

Hare Ergen, tabanca, gönyeli

Balistik sonuçlar bekleniyor

Polis memuru Ömer Daşgın, söz konusu tabancanın balistik rapor incelemesinin beklendiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyledi.

Daşgın, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4’er gün daha  tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar