Kıbrıs

Tutuklu yargılanacak


Nadire BAHADİ
Akyar ve Metehan Sınır Kapısı’ndan haziran ve ağustos ayları içerisinde Güney’den Kuzey’e defalarca sahte Bulgar kimliği ile giriş çıkış yaptığı tespit edilen İran uyruklu Amir Hüseyin Karim isimli şahıs polis tarafından gözaltına alınarak dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından zanlı Karim 3 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.
Soruşturma tamamlandı
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Ali Aydoğan, Güney Kıbrıs’ta yaşayan İran uyruklu zanlı Amir Hüseyin Karim’in 7 Haziran ve 12 Ağustos 2014 tarihleri arasında daha önceden İngiltere’den Bulgar Valentin Atanosov Manolov ismine sahtelenen kimlik kartı ile Akyar ve Metehan Sınır Kapısı’ndan defalarca giriş çıkış yaptığının tespit edildiğini söyledi. Zanlı Karim hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis memuru Aydoğan, zanlının KKTC ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını ve serbest bırakılması halinde yine sahte kimlik yardımı ile yargılanmaktan kaçabileceğini söyledi. Aydoğan, zanlı Karim’in 3 ayı geçmemek üzere yargılanıncaya dek hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.
Cezaevine gönderildi
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlının serbest kalması halinde kaçabileceği hususunda bulgu yaparak Amir Hüseyin Karim’in 3 ayı geçmemek üzere cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı