Kıbrıs

Tutuklu yargılanacak


Gönyeli’de B.H.’nin evine girerek ziynet eşyaları çalan zanlı Christakis Vaslili aleyhindeki soruşturma tamamlandı

 

Devrim DEMİR

Gönyeli’de B.H’ye ait ikametgaha girip ziynet eşyası çaldığı gerekcesi ile tutuklanan zanlı Christakis Vaslili tutuklanmasının ardından teminata bağlanmak üzere dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlının bir ayı aşmayacak şekilde Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak beklemesine emir verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili bulguları aktardı.

Ergüleç,  zanlı Christakis Vaslili’nin 9 Ağustos tarihinde Gönyeli’de B.H’ye ait ikametgahın batıya bakan mutfak kapısını hasara uğratmaksızın içeriye girerek üst katta kuzeye bakan dolap odasi içerisinde bulunan meçhul ayarlarda 1 adet dilek ağacı motifli altın kolye, 1 adet yüzük seklinde etrafı taşlı kolye, 1 adet ortası kalpli altin kolye, 1 adet üzeri çift altın toplu kolye, 1 adet infinitiy sonsuzluk altın kolye ve 1 adet üzeri beyaz altın taşlı olan pandora bilekliği sirkat ettiğinin tespit edildiğini söyledi.

Polis,  zanlının bölgede incelenen kamera kayıtlarından tespit edilmesinin ardından Tepebaşında bulunarak tutuklandığını ve kullanımında bulunan araçta çalındığı beyan edilen ziynet eşyaları ile birlikte fazladan ziynet eşyasıda bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktrardı.

Ergüleç mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını   ve  zanlının KKTC vatandaşı Maronit olduğunu belirtti.

Polis zanlının benzer birçok  sabıkası olduğunuda belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı