Türkiye'ye ziyaret öncesi mesaj - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Dünya

Türkiye’ye ziyaret öncesi mesaj

Türkiye'ye ziyaret öncesi mesaj

Türkiye'nin AB ile müzakere sürecinde yeni bir başlığın açılmasından yana olduğunu belirten Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Şüpheyle yaklaşmama rağmen tam üyelikle ilgili görüşmelerin devam etmesini destekliyorum. Bu müzakerelerin ucu açık" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, haftalık video mesajında Türkiye ziyareti öncesi 24 yaşındaki tıp öğrencisi Ümmühan Çiftçi'nin sorularına cevap verdi.


'MÜZAKERELERİN UCU AÇIK'
Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili soruya cevap veren Merkel, ''Önümüzde uzun bir müzakere yolunun bulunduğuna inanıyorum. Kuşkularım olmasına rağmen müzakere sürecinin devam etmesini onayladım. Bu müzakereleri sonucu açık olarak sürdürüyoruz. Bu biraz durakladı ve ben bir parça ilerlememiz için yeni bir başlığın açılmasından yanayım. Bunu ziyaretim sırasında Türk hükümeti ile de görüşeceğim'' dedi.

 

'TÜRKİYE İLE ÖZEL BAĞ VAR'
Türkiye ile Almanya arasında özel ilişkiler olduğuna dikkat çeken Merkel, Almanya'da çok sayıda Türk'ün yaşamasından dolayı iki ülkenin özel bir bağı olduğunu vurguladı.

SURİYE ENDİŞESİ
Türkiye ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye konusunu da görüşeceğini belirten Merkel, Suriye'nin şu anki durumundan büyük endişe duyduğunu belirtti.Almanya Başbakanı Angela Merkel, ziyaretinde sadece Ankara ve İstanbul'a değil, Kapadokya'ya gideceğini de dile getirdi.

YEŞİLLER'DEN MERKEL'E UYARI
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ziyareti öncesi bir açıklama da, Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'den geldi. Özdemir, "''Merkel, inşallah Ankara'ya gittiğinde imtiyazlı ortaklığı tekrarlamaz, onun yerine daha önceki hükümetin başlattığı yolda devam edeceğini söyler'' şeklinde konuştu.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar