Kıbrıs

Türkiye barolar birliği başkanı GAÜ’de konferans verdiGAÜ’den yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Millenium Binası, Senato Hall’de gerçekleşen seminerde GAÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner yaptığı açılış konuşmasında, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencilerine bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için, Feyzioğlu’na da katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Feyzioğlu, öğrencilerle söyleşisinde, demokrasi kavramına, güncel hukuk konularına, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu hukuk ve idari sürece, Üniversitelerin içinde bulunduğu sorunlara değinerek, geleceğin kanaat önderleri ile hukuksal çözüm sürecine yönelik atılması gereken yeni adımların neler olması gerektiği yönünde demokrasi kavramını ele aldı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu hukuk probleminden ve öğrencilere uygulanan “haksız sınav politikarından” bahsederek,  siyasal hukukun ve demokrasinin işleyiş sistemine, iyi bir hukukcunun ve idarecinin nasıl olması gerektiğine değindi.

Seminerin sonunda GAÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na teşekkür plaketi taktim etti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı