Köşe Yazarları

Türk Ocağı’nın, play-out kabusu sürüyor


K-Pet Süper Ligi’nin 23. haftasını; 28 puanla 12. sırada, bir başka deyişle; başta Başkan Fahri Altınör ve yönetimi olmak üzere, gerek teknik ve gerekse de kaliteli futbolcu kadrosu dikkate alındığında, tüm spor kamu oyunun “Geçici” olarak nitelendirdiği  “Play-Out” sınırlaması içerisinde tamamlamış olan Türk Ocağı ile Süper Lig zirve yarışında “Ununu elemiş, eleğini asmış” ve mental olarak da Kıbrıs Kupası yarı final rövanş maçına odaklanmış bulunan Küçük Kaymaklı arasındaki, Ocak için “3 puanın”, Kaymaklı için ise “Prestijin” önem kazandığı karşılaşmada taraflar 1-1 berabere kaldı. Türk Ocağı bu beraberlikle puanını 29’a yükseltirken, 24.haftada da Play-Out kabusundan kurtulamamış oldu.

Lig sıralamasında işgal ettiği yer itibariyle, 3 puan almaktan başka alternatifi olmayan Türk Ocağı karşılaşmaya, beklenenin aksine “Temposuz” başladı. Uğur, Mehmet Kaygısız ve Hüseyin Adal’sız kadrosuyla sahaya çıkan Küçük Kaymaklı da, Türk Ocağı’na ayak uydurunca ortaya “Heyecan” ve “Mücadele” katsayısı düşük bir orta oyunu çıktı.  Ancak dakikalar ilerledikçe, rakibine nazaran oyuna daha fazla hakim olmaya başlayan Türk Ocağı’nın, kazanma adına ortaya koyduğu mücadelenin yanı sıra, ikinci bölgeyi oluşturan James ve Hascan’ın önderliğinde, Michael ile Doğukan’ın desteğindeki Eneramo ve Remzi’ye pozisyon üretmek için sergilediği ve diğer oyunculara da yansıyan “İnançlı” ve Arzulu” futbolu, karşılaşmanın Küçük Kaymaklı yarı alanında oynanmasına neden oldu. Bu arada Bilal ve İlker önderliğinde Yunus ve İsmet ile doğru savunma yapan Türk Ocağı, zaman zaman parlayan Küçük Kaymaklı hücumcularına önemli pozisyon vermedi.

Buna karşılık, en kolay yolu seçerek rakip yarı alana, ikinci bölgeyi oluşturan Tuğrul ve Yusuf’un desteğinde, kanatlardan da Luboya ve Yağış’ın bindirmeleriyle Konan ve Franck’a atılan kontrolsüz uzun toplarla Ocak müdafaasının hata yapmasına yönelik yapay baskı kurmaya çalışan Küçük Kaymaklı gibi baskısını gole çeviremeyen Türk Ocağı’ndan da gol sesi gelmeyince, golsüz beraberlik ilk devre için kaçınılmaz oldu.

Türk Ocağı ikinci devreye, önde basan, rakip alanda baskı kuran, sürekli arayış içerisinde olan ve mücadele gücü yüksek bir tempoda başladı. Ve oyun rakip alana yıktı. Ancak beklenen gol Türk Ocağı’ndan değil, Küçük Kaymaklı adına, ikinci devrede oyuna giren golcü Uğur’un ayağından 63.de geldi. Gol, şiddetle puana ihtiyacı olan Türk Ocağı’nın baskısını iyice arttırdı. Bu arada skoru korumak içgüdüsüyle orta alanı kalabalık tutup, Uğur’a atılacak uzun toplarla zamana karşı oynamak isteyen Küçük Kaymaklı’nın bu düşüncesine, önemli birkaç fırsatı kullanamayan Remzi, 75’de ceza alanı dışından yolladığı füze ile son verdi. Ve karşılaşmanın bundan sonraki dakikalarında pozisyon bulan ancak bunları gole çevirme becerisini gösteremeyen taraflar 1-1’lik skora razı olmak zorunda kaldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı