Köşe Yazarları

Tükeniş ve yükseliş


Girne Halk Evi ile Esentepe arasındaki Girne derbisinde kazanan çıkmadı ve taraflar birer puana razı oldu. 

Ligin ilk devresini averajla lider tamamlayan Girne Halk Evi’ndeki iç huzursuzluklar nedeniyle kötü gidiş devam ediyor. Elinde bulundurduğu futbolculara baktığınız zaman bu ligden elini kolunu sallaya sallaya çıkar dediğimiz Girne Halk Evi sanırım çıkmak için şartları baya zorlayacak. Takım içinde sorunlar olduğu çok kolay fark ediliyor. Futbolcular istek ve arzusunu kaybetmiş durumda. Yönetim tel tel ayrılık sinyalleri veriyor.
Karşılaşmada Şahin dışında eksik oyuncusu olmayan Girne Halk Evi özellikle ilk devre Esentepe ceza alanı içerisine gelmekte oldukça sıkıntılar yaşadı.
Orta alanda oynayan Tufan aldığı toplarda biraz daha erken ve dikine oynamış olsa ileride yer alan Şenol, Özgür ve Hüseyin Sarro hem oyuna aktif dahil olacaktı hem de saha içerisinde yaşanan iç sıkıntılar da ortadan kalkacaktı.
Kanımca Erkan Kabasakal her halükarda bu takımda yer alması gereken bir oyuncu diye düşünüyorum.
Erkan oyuna dahil olduktan sonra Girne Halk Evi, Esentepe kalesinde daha etkili olmaya başladı. Bu iç soruna bir çare bulmazlar ise; almış oldukları puanlar ligde kalmama gibi bir sorun olacağını yaşamayacak görünse de bu ligden kolay çıkacak bir takım olan Girne Halk Evi’ne yazık olacak.
Esentepe ise özellikle ligin ikinci yarısında oynadığı futbol ile moral ve motivasyonunu yükseltirken öte yandan seyircisini de sahaya çekmeyi başardı.
Sahada tam bir takım görüntüsü veren Esentepe’de özellikle Umar ve Başak gün adına çok etkili olan isimlerdi. Şenol ve Özgür gibi kaliteli ayaklar Esentepe’de olsa bu karşılaşmada belki de 3-4 farklı olurdu.
Esentepe takım oyununu sahaya iyi yansıtsa da son vuruşlarda biraz daha becerikli olmuş olsa üç puanı almak çok kolay olacaktı.
Kısaca bir tarafta ikinci devrede yükselen bir Esentepe varken diğer tarafta gün geçtikçe tükenen bir Girne Halk Evi’ni gördük.
Karşılaşmanın hakemleri kanımca iyi bir karşılaşma çıkardı. Esentepe lehine verilen penaltı kararı ile her iki takım adına verilmemiş penaltı iddialarına, pozisyonum gereğince çok uzak olduğumdan yorum yapmam doğru olmaz.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı