Trump, Hitler'den daha psikopat çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Dünya

Trump, Hitler’den daha psikopat çıktı

Oxford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’yi temsil edece olan milyarder başkan adayı Donald Trump, Adolf Hitler’den daha psikopat çıktı.

Sputnik’in haberine göre; Oxford’da görev yapan Dr. Kevin Dutton’ın psikometrik yöntemlerle yaptığı ve Scientific American Mind adlı dergide yayımlanan araştırmasında, Cumhuriyetçi Parti’den başkan adayı olan Donald Trump, NaziAlmanya’sı lideri Adolf Hitler’den daha psikopat çıktı.

CLINTON 152 PUANLA YÜZDE 20’LİK DİLİMDE

ABD’deki seçimlerin bir diğer adayı Demokrat Parti adayı Hillary Clinton da 152 puanla yüzde 20’lik dilime girdi.

EN PSİKOPAT ‘SADDAM HÜSEYİN’ ÇIKTI

Araştırmaya göre Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin 189 puanla listenin tepesinde yer alırken, Trump ise 171 puanla Hitler’i geride bıraktı.

‘Korkusuzluk, strese dayanıklılık, soğukkanlılık’ gibi kıstasların yer aldığı sekiz kişisel özelliğe dayandırılarak uygulanan araştırmanın mimarı Dutton hem iyi, hem de kötü liderlerin genel nüfus ortalamasının üzerinde skorlar elde ettiklerini belirterek, “Örneğin sözünü geçirme, korkusuzluk ve soğukkanlılık konusunda yüksek puan alan birisi tarafsız seçimler yapabilen kararlı bir lider olabilir. Eğer yüksek skorlu kişisel özelliklerini başkalarını suçlamak için kullansaydık, bu soykırımsal bir demagog olurdu” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar